statystyki

Inwestycje Polskie: Ruszają państwowe fundusze inwestycyjne

autor: Łukasz Wilkowicz16.04.2015, 07:28; Aktualizacja: 16.04.2015, 08:11
dom, mieszkania, nieruchomość

dom, mieszkania, nieruchomośćźródło: ShutterStock

PIR będzie działał w nowej formule. Miliardy pójdą na wsparcie samorządów oraz ekspansji zagranicznych firm. Chętnych nie brakuje.

Spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe jeszcze w kwietniu ma podpisać z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i należącym do niego towarzystwem funduszy inwestycyjnych listy intencyjne w sprawie utworzenia funduszy, przez które odtąd będzie prowadzona działalność inwestycyjna w ramach programu Inwestycje Polskie. Natomiast w maju–czerwcu powinny ruszyć Fundusz Inwestycji Samorządowych, a także dwa Fundusze Inwestycji Bezpośrednich. Do FIB trafiać będą duże projekty, w tym infrastrukturalne, realizowane w ramach programu Inwestycje Polskie. W FIB powinny się także znaleźć projekty realizowane dotychczas bezpośrednio przez PIR, czyli współfinansowanie zagospodarowania złoża ropy Lotosu na Bałtyku czy modernizacja akademików Uniwersytetu Jagiellońskiego (to jedyne dwie umowy podpisane już przez PIR).


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane