statystyki

Pieniędzy nie warto trzymać w skarpecie

autor: Paweł Sołtys, Marek Tejchman01.04.2015, 07:34; Aktualizacja: 01.04.2015, 08:02
Izabela Kozakiewicz, dyrektor regionalna w X-Trade Brokers

Izabela Kozakiewicz, dyrektor regionalna w X-Trade Brokersźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Jedyną słuszną drogą jest aktywne inwestowanie - uważa Izabela Kozakiewicz, dyrektor regionalna w X-Trade Brokers.

Rzadko się zdarza, by firma foreksowa z Polski pojawiła się na czołówkach światowych serwisów informacyjnych. A tak było w ubiegłym tygodniu, gdy X-Trade Brokers został opisany przez Bloomberga jako mały broker z Polski, który zdołał ograć wielkich graczy. Ile zarobiliście państwo na frankowym tąpnięciu w połowie stycznia?

Nie chwalimy się, ile zarobiliśmy, ale faktycznie tak się stało. Udało się wygrać dzięki dobrym założeniom dbania o politykę zarządzania ryzykiem walutowym.

Macie szklaną kulę?

Jest kilka przyczyn, przez które sytuacja z frankiem wpłynęła na nas pozytywnie. To procedury, które określają schemat działania i zarządzania ryzykiem walutowym w naszym domu maklerskim. I ludzie, którzy podejmują odpowiednie, dynamiczne decyzje. Kolejna kwestia to wielkość firmy. Nie jesteśmy wielką korporacją, procesy decyzyjne nie są rozbudowane i przez to działamy bardzo szybko i skutecznie.

Według KNF ok. 80 proc. osób inwestujących indywidualnie traci na inwestycjach foreksowych. Sama pani powiedziała – udało się wygrać. Czy to jest już gra, czy inwestycja?


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane