Osoby mieszkające w takich miejscach nie mogą korzystać z wiedzy i usług, które dla przeciętnego Polaka są częścią codzienności. Nie można zamówić biletów przez internet, sprawdzić informacji w Wikipedii, wyszukać najlepszej oferty i kupić części do zepsutego samochodu lub maszyny rolniczej. Brak dostępu do internetu ogranicza prowadzenie gospodarstw agroturystycznych i innych małych biznesów, dla których sieć jest jedynym sposobem przedstawienia oferty szerokiemu odbiorcy. Brak dostępu do internetu wprost przekłada się na ograniczenie rozwoju gospodarczego. Rejony o małej dostępności do internetu charakteryzują się również gorszymi parametrami ekonomicznymi. Dlatego członkowie Unii Europejskiej uzgodnili, że w 2020 roku wszyscy mieszkańcy Unii będą mieli dostęp do szerokopasmowego internetu*. Tooway jest w stanie zapewnić dostęp wszędzie, gdzie jest to nieopłacalne i niewykonalne dla tradycyjnych dostawców.

Tooway oferuje usługę o prędkości pobierania do 22 Mb/s oraz prędkości wysyłania do 6 Mb/s. Trzeba przy tym pamiętać, że większość polskich gospodarstw domowych ma dostęp do internetu o prędkości ok. 2 Mb/s. Tooway oferuje usługę w całej Polsce. Wynika to z tego, że przesył danych odbywa się za pośrednictwem jednego z najnowocześniejszych satelitów Eutelsatu: KA-SAT. Odpowiednia pozycja tego satelity na orbicie umożliwia wykorzystanie jednej anteny z podwójnym konwerterem, aby korzystać jednocześnie z dwukierunkowych usług szerokopasmowych i odbieranie telewizji (Hotbird). Dzięki łatwości montażu anteny z internetu satelitarnego można też korzystać w formie przenośnej podczas obsługi konferencji, webinariów czy innych imprez, których uczestnicy muszą mieć dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu.
*Europejska Agenda Cyfrowa 2014–2020

Jak to działa

Tooway jest usługą satelitarnego internetu szerokopasmowego. Sprzęt niezbędny do korzystania z usługi to mała zewnętrzna antena satelitarna (77cm) i modem podłączony do komputera (PC, Mac) lub rutera. Antena komunikuje komputer lub sieć domową z internetem za pośrednictwem satelity, niezależnie od naziemnej sieci telefonicznej. Instalacja anteny jest bardzo prosta, można ją zamontować samodzielnie lub skorzystać z pomocy autoryzowanych instalatorów Tooway certyfikowanych przez Eutelsat. Sprzedawcy mogą również oferować dodatkowe funkcje, takie jak publiczne adresy IP, różne kanały telewizyjne dostępne przy użyciu tej samej anteny, połączenia telefoniczne za pośrednictwem internetu oraz bezprzewodową sieć domową, dzięki której można uzyskiwać dostęp do internetu z dowolnego miejsca w domu bez instalowania kabli.

Dla kogo jest przeznaczony

● Domy i gospodarstwa poza zasięgiem tradycyjnych dostawców telewizji i internetu.
● Hotele i gospodarstwa agroturystyczne, które potrzebują niezawodnej usługi do prowadzenia biznesu i dla swoich gości.
● Przedsiębiorcy, którzy potrzebują niezawodnego i stałego dostępu do internetu, niezależnie od warunków atmosferycznych. Obecnie funkcjonują już rozwiązania zabezpieczające nieprzerwaną transmisję niezależnie od pogody.
● Klienci indywidualni w rejonach, gdzie internet dostarczany drogą tradycyjną ma niewystarczające parametry lub występują przerwy w przekazywaniu sygnału np. w wyniku regularnego zalewania studzienek przez deszcze.
● Już ponad 175 000 gospodarstw i przedsiębiorstw w Europie wybrało Tooway i korzysta z szybkiego internetu szerokopasmowego.Zasięg internetu satelitarnego dostarczanego przez satelitę KA SAT obejmuje cały kraj.

PARTNER CYKLU


www.tooway.pl


tel. 801 00 55 99 (Koszt zgodny ze stawką operatora).