W I etapie inwestycji powstanie blisko 240 apartamentów i mieszkań o zróżnicowanym metrażu: od 31,2 do 157,4 mkw. Lokale na wyższych kondygnacjach będą miały własne balkony, loggie, ogrody zimowe, a na parterach ogródki przed domem. Apartamenty i mieszkania zostaną wyposażone w drewniane okna i parapety z kamienia naturalnego. Atrakcją apartamentów na ostatnich piętrach będą tarasy, dostępne z salonów lub sypialni.

Budynki o eleganckiej bryle architektonicznej, z dominantami na ostatnich kondygnacjach podkreślającymi narożniki i wejścia, zaprojektowane zostały w sposób gwarantujący funkcjonalny rozkład poszczególnych lokali. Inwestor zapowiada, że elewacje utrzymane zostaną w ciepłych, pastelowych barwach, a ich wystrój wzbogacić mają takie naturalne materiały, jak: kamień, ceramika i drewno. Te same materiały będą zastosowane przy wykończeniu klatek schodowych, holi i podestów windowych. Jasny i czytelny układ komunikacyjny wewnątrz budynków zapewni mieszkańcom wygodę i bezpieczeństwo - obiecuje deweloper.

Otwarte, zielone pasaże i place z oczkami wodnymi i strumykami, a także wewnętrzne ogrody wypełnią przestrzeń pomiędzy budynkami osiedla. Domy i uliczki oświetlą stylowe latarnie. W narożnych częściach parterów zaplanowano kawiarenki, kioski, butiki oraz niewielkie lokale usługowe.

Aktualnie obowiązujące ceny za mkw. mieszkania mieszczą się w przedziale 7,3 - 9,8 tys. zł brutto. Koszt wykupienia miejsca parkingowego w podziemnym garażu wynosi od 31 720 do 62 tys. zł brutto, przy czym te droższe umożliwiają garażowanie dwóch samochodów. Ukończenie I etapu inwestycji zaplanowano na wiosnę 2008 r.

Przygotowała BOŻENA WIKTOROWSKA i JACEK PIASECKI