statystyki

Formularz odstąpienia od umowy trzeba zamieścić, ale klient nie musi go wykorzystać

autor: Joanna Affre13.01.2015, 00:00; Aktualizacja: 13.01.2015, 10:12

Prowadzę sklep internetowy. Ponieważ 25 grudnia 2014 r. nastąpiła zmiana przepisów o prawach konsumenta, dostosowałem do nowych wymogów regulamin swojego sklepu i równocześnie zamieściłem na stronie formularz odstąpienia od umowy. Przygotowując go, korzystałem z wzoru zawartego w załączniku do ustawy. Czy użycie owego formularza przez klienta jest obligatoryjne? Czy odstąpienie od umowy będzie nieważne, jeśli klient złoży oświadczenie w innej formie?

Jak trafnie zauważył czytelnik, ustawa z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. poz. 827), która weszła w życie 25 grudnia 2014 r., nakłada na właścicieli sklepów internetowych obowiązek wprowadzenia licznych zmian w regulaminach oraz konieczność zamieszczenia na stronie e-sklepu formularza odstąpienia od umowy. Formularz ma zawierać nazwę i dane teleadresowe sklepu, z którym rozwiązywana będzie umowa, dane identyfikujące konsumenta, jego oświadczenie o chęci odstąpienia, oznaczenie przedmiotu, którego dotyczy umowa, datę jej zawarcia lub odbioru towaru oraz adres konsumenta i datę odstąpienia.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze FB:

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane