Wybór InPost w przetargu Centrum Usług Wspólnych (CUW) został potwierdzony wyrokiem KIO (Krajowej Izby Odwoławczej), która uznała, iż firma spełnia wszystkie wymagane kryteria, w tym także te odnośnie sieci placówek, poinformował prezes InPost Rafał Brzoska.

- W pierwszej odsłonie przetargu udział wzięła Poczta Polska, jednak jej oferta została odrzucona – operator wyznaczony nie spełnił warunków w zakresie wymaganej przez CUW sieci placówek" - powiedział Brzoska, cytowany w oświadczeniu InPost.

Wcześniej Poczta Polska podała, że odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) od wyniku przetargu na obsługę m.in. administracji rządowej, organizowanego przez CUW. W połowie grudnia InPost wygrał przetarg na obsługę przesyłek Centrum Usług Wspólnych o wartości ok. 33 mln zł. Dwuletnia umowa wejdzie w życie 1 stycznia 2015 roku i obejmie dostarczanie korespondencji na rzecz ponad 100 krajowych instytucji, w skład których wchodzą m.in. ministerstwa, prokuratury, urzędy wojewódzkie oraz urzędy centralne.

Prezes InPost podkreślił, że KIO w postępowaniu odwoławczym oddaliła wszystkie zarzuty Poczty Polskiej z wyjątkiem jednego: nakazując ujawnienie formularza cenowego i ponowny wybór oferty.

- Tym samym CUW w trybie natychmiastowym wypełnił zalecenia KIO – ujawnił formularz cenowy i dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty. Nie było potrzeby czekać, bo żadna dodatkowa czynność nie była wykonywana. Co więcej tak szybkie postępowanie świadczy o roztropności CUW, gdyż umożliwia szybsze zawarcie umowy, która musi rozpocząć się w styczniu" – stwierdził prezes InPost.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Skonsolidowane przychody sięgnęły 347,32 mln zł w 2013 r.