Przemycamy, aby taniej pić i palić. Podwyżki akcyzy napędzają czarny rynek

autor: Patrycja Otto01.12.2014, 07:16; Aktualizacja: 01.12.2014, 10:20
Poziom kontrabandy papierosów w województwach

Poziom kontrabandy papierosów w województwachźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Podwyżki akcyzy w Polsce oraz walutowe wahania na Wschodzie napędzają czarny rynek używek

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • Bożydar(2014-12-01 23:36) Zgłoś naruszenie 00

    a dlaczego "przemycamy", może redaktor przemyca, ale ja nie. Jeśli autorowi chodziło o to, że wszyscy są zamieszani w kradzież roweru, to się mu udało. Legalna paczka kosztuje 2 godziny pracy, więcej niż obiad zrobiony przez mamę w domu dla 4 osób. Ta wielkość kusi zaradnych, a magnesem najsilniejszym jest koszt pozyskania, przemycenia a i wyprodukowania lewej fajki. Nieważne jest źródło pochodzenia, jest to doskonały INTERES. I to nie My przemycamy, to PAŃSTWO ŚWIADOMIE tworzy przecudowne warunki do powstawania nowych fortun. ŻEBY było śmiesznie ostatnio w ramach zmian liczenia PKB DOLICZA LEWĄ FAJĘ DO swoich dochodów, czyli wspólnie z bonzami szarej strefy pielęgnuje miłe nałogi. I KPI z uczciwego podatnika

    Odpowiedz
  • ewa(2014-12-01 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    głupota urzędników i pazerność - jak zwykle

    Odpowiedz
  • plantator(2014-12-01 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    A plantator tytoniu sprzedaje kilogram za ok.12zł z jednego kilograma robia okola 52 paczeki !!! wiec tu nalezy sie zastanowic kto kogo okrada.

    Odpowiedz
  • czeski(2014-12-01 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego czarny rynek ? Po prostu rynek wygrywa z głupotą urzędników. Nie czarny a mądry.

    Odpowiedz
  • Ryszard Miechowicz(2014-12-01 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe, ile milionów (miliardów) złotych straci na tym budżet? W artykule nie podano tych danych.
    A mnie one interesują. Bo skoro te pieniądze nie trafiły do budżetu, to znaczy, ze Polacy te miliony (miliardy) złotych mogli wydać na zaspokojenie innych swoich potrzeb: kupili buty dla dziecka, nowy telewizor albo komóra, malowanie mieszkania... Czyli strata dla budżetu = zysk dla obywateli.

    Odpowiedz
  • marcins(2014-12-01 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    przecież to żadne odkrycie, wystarczy sięgnąć do analiz i komentarzy dobrych ekonomistów sprzed podniesienia akcyzy

    Odpowiedz
  • azet(2014-12-01 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    W ministerstwie finansów szok i niedowierzanie. Kto mógł przewidzieć że się tak stanie? Umysły pracują, wskaźniki dołują, przemytnicy Szczurkowi pomnik fundują.

    Odpowiedz
  • tutejszy(2014-12-01 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawujący władzę powinni z tego się cieszyć że bezrobotni mają pracę i nie trzeba dawać im jałmużny

    Odpowiedz