Mamy dobre wyniki produkcji przemysłowej, ale najważniejsze by utrzymać wzrost PKB. Tak wicepremier Janusz Piechociński komentuje dzisiejsze dane Głównego Urzędu Statystycznego. GUS poinformował, że we wrześniu produkcja liczona rok do roku wzrosła 4,2 procent.

Dane te miło zaskoczyły rynek, ponieważ analitycy spodziewali się wzrostu, ale mniejszego. W sierpniu wskaźnik był niższy niż w poprzednim roku.

Minister gospodarki Janusz Piechociński uważa, że należy się przyzwyczaić do raz lepszych, a raz gorszych doniesień z polskich firm. "Sierpień był miesiącem, w którym mieliśmy dużo przestojów, głównie w przemyśle motoryzacyjnym, nienajlepiej poszedł też przemysł wydobywczy, a teraz mieliśmy ożywienie" mówił wicepremier. Dodał, że najważniejsze jest utrzymanie wzrostu PKB ponad 3 procent w tym roku oraz utrzymanie dynamiki wzrostu inwestycji.

Janusz Piechociński zapewnił, że w najbliższym czasie rząd będzie rozpatrywał 60 wniosków firm do inwestowania w 16 specjalnych strefach ekonomicznych w całej Polsce.