Biedronka i Poczta Polska rozszerzyły współpracę o lokalizacje pod automaty paczkowe. W I połowie 2022 r. automaty Poczty pod marką Pocztex będą zamontowane w co najmniej 750 lokalizacjach obok sklepów sieci Biedronka w całym kraju, podała Biedronka.

"Dzięki rozszerzeniu dotychczasowej współpracy z Pocztą Polską nasi klienci będą mogli w trakcie codziennych zakupów odbierać i nadawać paczki, wykorzystując wygodne i nowoczesne urządzenia. W połowie przyszłego roku ta możliwość będzie dotyczyć niemalże co czwartej placówki sieci Biedronka" - powiedział dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami Przemysław Jurowicz, cytowany w komunikacie.

Strategiczna współpraca pomiędzy siecią Biedronka oraz Pocztą Polską umożliwi ponad 4 milionom klientów dziennie wygodne nadawanie i odbieranie paczek z automatów podczas dokonywania codziennych zakupów, podkreślono.

Pierwsze urządzenia Pocztex Automat zlokalizowane zostaną na parkingach przy placówkach sieci Biedronka i pojawią się w I kwartale 2022 r. Automaty będą posiadać możliwość wygodnego nadawania i odbierania paczek. Dodatkowo wyposażone będą m.in. w ekran dotykowy oraz terminal płatniczy. Klienci będą mogli bezpośrednio w automacie Poczty dokonać płatności kartą lub BLIK-iem za przesyłki nadawane i pobraniowe. Dla osób niedowidzących i niewidomych przewidziano dodatkowe ułatwienia dostępu poprzez wyposażenie automatów Pocztex w specjalną klawiaturę ze znakami alfabetu Braille'a oraz obsługą głosową, wymieniono w materiale.

Automaty Pocztex występować będą w dwóch wielkościach i posiadać będą 60 lub 80 skrytek.

"Rozwijamy sieć własnych automatów paczkowych, bo chcemy być jeszcze bardziej konkurencyjni zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i naszych partnerów biznesowych, zapewniając im oczekiwaną najwyższą jakość realizowanych usług. Spośród 2 000 naszych urządzeń co najmniej 750 stanie w przyszłym roku przy sklepach sieci Biedronka" - dodał prezes Poczty Tomasz Zdzikot.

Wraz z rozszerzeniem współpracy planowane jest także uruchomienie aplikacji mobilnej pozwalającej na nadawanie, śledzenie oraz odbiór paczek w Automatach Pocztex zlokalizowanych przy sklepach Biedronka, zakończono w informacji.

Poczta Polska ogłosiła dziś, że wprowadza zmiany w usłudze kurierskiej Pocztex, oferując m.in. standard doręczenia na następny dzień i uzależnienie ceny od formatu, a nie masy przesyłki.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, obejmującą ponad 7,6 tys. placówek.