Polska przed końcem dekady będzie potęgą ekonomiczną. Prawie

autor: Bartłomiej Niedziński13.10.2014, 07:00; Aktualizacja: 13.10.2014, 09:28
biznes, rozwój, wykres

Według prognoz w roku 2019 wyprzedzimy Szwajcarię.źródło: ShutterStock

Przed końcem dekady będziemy 22. gospodarką świata – przewiduje MFW. Choć pod względem PKB na osobę jesteśmy znacznie niżej, to i tak tempo, w jakim przez ostatnie ćwierćwiecze nadrabiamy dystans, robi wrażenie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (47)

  • ssf(2014-10-13 12:08) Zgłoś naruszenie 10

    Szwecja ma ok. 10mln ludzi, Polska ok. 40mln. Wiem, że tego nikt nie bierze pod uwagę, ale warto zdać sobie sprawdę, że raz, że zysk wypracowuje tam 4x mniej ludzi to przypada on na 4 x mniejszą ilość obywateli. Proszę nie uprawiać tej propagandy. Zamożność państwa powinna iść w parze z zamożnością obywateli, inaczej to tylko propagandowa tuba i nic więcej.

    Odpowiedz
  • gość21(2014-10-13 12:29) Zgłoś naruszenie 10

    gorąco polecam lekturę raportu OECD podsumowującego 7 lat rządów PO , a komu ten raport nie przemówi do rozumu niech się zaopatrzy w młotek.

    Odpowiedz
  • kebab(2014-10-13 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    To prawda. Licząc od tyłu.

    Odpowiedz
  • energetyk72(2014-10-13 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    Polska potęgą a jej obywatele głodnymi, obszarpanymi dziadami bez pracy.

    Odpowiedz
  • Jasiek24(2014-10-13 14:48) Zgłoś naruszenie 10

    Przecież fundusze unijne skończą się za kilka lat i będziemy PŁATNIKIEM NETTO.
    Ciekawe czy analitycy wzięli to pod uwagę ???

    Odpowiedz
  • Mirek(2014-10-13 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Bartłomieju, rozumiem, że jest to artykuł "ku pokrzepieniu serc"
    Jakoś prognozy MFW i wyniki analiz OECD nie potwierdzają pana hurraoptymizmu.

    Odpowiedz
  • ja(2014-10-13 15:24) Zgłoś naruszenie 10

    no to kogos ponioslo.potega?wczym sie pytam?chyba w zadluzaniu na potege.przeciez my nic nie produkujemy swojego jako now how.zenada.

    Odpowiedz
  • Michaaliszyn(2014-10-13 15:57) Zgłoś naruszenie 01

    Oj,ten "pisatiel" artukułu specjalnie sie nie wysilił.No,chyba że też chcial w ten sposób ośmieszyć rzadzących...Jak można przyrównywać PKB państwa ,liczącego kilka milionów ludności,do PKB państwa liczącego kilkadziesiąt milionów ludności???.Piszącemu niniejszy ortykuł pomyliły się role,podobnie jak zającowi,który wyobraził sobie,że jest tak wielki
    i ważny,że może być królem zwierząt.

    Odpowiedz
  • autor(2014-10-13 16:03) Zgłoś naruszenie 01

    Doceniają nas, źle. Nie doceniają nas źle. Polakowi nikt nie dogodzi :)

    Odpowiedz
  • Pytający(2014-10-13 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle...? Kto otworzy firmę. zamyka..Ci co mają firmy, ledwie zipią i masowo przenoszą firmy do innych krajów...Jak chcesz coś kupić, to tylko na kredyt..Jak jechać na wakacje..? Tylko na kredyt.Jak wesel, to na kredyt...Czemu tyle ludzi stoi w kolejce po darmowy chleb do Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.?Czemu ludzie wybierają to i owo ze śmietnisk..Czemu,czemu, czemu..Posłom tylko i rządzącym się wiedzie..Reszta? Z łapy do papy..Czemu...

    Odpowiedz
  • 1951(2014-10-13 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    Czyja kieszeń to odczuje,POLITYKÓW i INNYCH DARMOZJADÓW??? Po co to strzępić język!!! Dajcie przyzwoite PENSJE i JUŻ!!!

    Odpowiedz
  • igor(2014-10-13 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    skad takie prognozy, wedlug mnie zyje sie gorzej, obecnie jeszcze zdecydowalem sie na dodatkowe oszczedzanie na lokacie w Getin glownie z tego powodu a aby miec jakies zabezpieczenie

    Odpowiedz
  • TZ(2014-10-13 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    Gwoździe w mózgu jak to pisał kiedyś Kisiel

    Odpowiedz
  • oli1953(2014-10-13 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    Typowa propaganda sukcesu po przed wyborami.Polska to typowy zakład montowniczy europy.

    Odpowiedz
  • kagan(2014-10-13 21:03) Zgłoś naruszenie 00

    co za kretyńskie, prestidigitatorskie sztuczki sugerujące,że żyje nam się lepiej niż Szwedom

    Odpowiedz
  • obserwator(2014-10-13 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    "W TELEWIZJI POwiedzieli że się ludziom dobrze wiedzie , uwierzyli zaraz wszyscy ,nawet ci żyjący w biedzie ."

    Odpowiedz
  • Yannik(2014-10-13 23:44) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję zobaczyć prognozowane PKB a dług Polski...

    Odpowiedz
  • już jesteśmy taką potęgą jak ..... d i kamini kupa(2014-10-14 05:26) Zgłoś naruszenie 00

    Drobna korekta. Będziemy 22 gospodarką 3-go świata.

    Odpowiedz
  • czuję się w tym kraju jak chłop pańszczyźniany(2014-10-14 05:27) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko dziwne, że zarabiamy jak 222 gospodarka świata.

    Odpowiedz
  • adsenior(2014-10-14 06:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ho, ho, ho - epoka Gierka wraca? Wtedy też co i rusz informowano jaką to jesteśmy potęgą!

    Odpowiedz