Polska przed końcem dekady będzie potęgą ekonomiczną. Prawie

autor: Bartłomiej Niedziński13.10.2014, 07:00; Aktualizacja: 13.10.2014, 09:28
biznes, rozwój, wykres

Według prognoz w roku 2019 wyprzedzimy Szwajcarię.źródło: ShutterStock

Przed końcem dekady będziemy 22. gospodarką świata – przewiduje MFW. Choć pod względem PKB na osobę jesteśmy znacznie niżej, to i tak tempo, w jakim przez ostatnie ćwierćwiecze nadrabiamy dystans, robi wrażenie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (47)

  • Irek(2014-10-13 07:34) Zgłoś naruszenie 00

    Do prima aprilis jest jeszcze trochę czasu. A tak na poważnie, to wolałbym gospodarkę zaawansowaną technologicznie z mniejszym PKB niż polską, gdzie największym pracodawcą są supermarkety a potem długo długo nic

    Odpowiedz
  • Maria 77(2014-10-13 07:38) Zgłoś naruszenie 00

    Co to za bzdury!

    Odpowiedz
  • Tutejszy(2014-10-13 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Wytworzony u nas PKB jest transferowany za granicę. I co nam po tym?. Niech sie głupi cieszy trza go poklepać po plecach. Polska to główna montownia Europy.

    Odpowiedz
  • DZIECKO WE MGLE(2014-10-13 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    SALOMON Z PUSTEGO NIE NALEJE...A POLAK POTRAFI ...

    Odpowiedz
  • Jeszcze pamiętający(2014-10-13 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Potęgą gospodarczą, czyli na dziesiątym miejscu na świecie, to juz byliśmy, ale w ćwierćwieczu demokracji, czyli władzy ludu (1956-1981)...

    Odpowiedz
  • czytelnik(2014-10-13 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    a mnie się marzy kurna chata, czyżby propaganda sukcesu PO nabrała tempa

    Odpowiedz
  • Krzyś(2014-10-13 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Gebbelsowska , przedwyborcza propaganda . Już byliśmy przecież dziesiątą potęgą , za Gierka . Nie ośmieszajcie się

    Odpowiedz
  • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2014-10-13 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Wybory się zbliżają ,propaganda się nasila.Zaraz się zaczyna spoty typu :wszyscy z zagranicy wrócą do kraju bo w Polsce zarobią 2-razy więcej niż w Norwegii,nauczyciele i policjanci będą zarabiali 6 tys netto ,a najniższa krajowa podskoczy do 3 tys.Bezrobocie spadnie do 0,1% w 5 miesięcy...

    -A tymczasem przez ostatnie 7 lat- Dyzma dostał z EU 270 mld zł i zadłużył nas na ponad 600mld= ~900 mld zł i mamy...króla .

    Odpowiedz
  • tenod(2014-10-13 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Ale to działa wciskania kitu :) .

    Odpowiedz
  • dddddd(2014-10-13 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    Ta głupota jeszcze bardziej mnie rozbija ciekawi mnie jak to wymyślił i napisał.

    Odpowiedz
  • kos(2014-10-13 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    prawie takie prognozy jak w TVNbiznes :) ...

    Odpowiedz
  • Polak(2014-10-13 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    W jakiej dziedzinie? chyba w wyzysku taniej siły roboczej. Przecież my nic chyba oprócz jabłek nie produkujemy.
    U nas montuje się to i owo obcych marek.Nie produkujemy nawet własnego całkowicie polskiego roweru.

    Odpowiedz
  • przedsiębiorca(2014-10-13 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    może warto było się wysilić i podać jaki jest rzeczywisty dług publiczny i jaka jest tego przyczyna, że rośnie i jakie będą tego konsekwencje w następnych latach gdy politycy przestaną dostawać fundusze unijne i trzeba będzie porządnie zacisnąć pasa

    Odpowiedz
  • MYSLACY(2014-10-13 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    TEN KTO TEN ARTYKUL NAPIAL TO JEST CHIBA NA UMYSLE NIE TAK I POTRZEBNY JEST MU LEKARZ Z DUZA DAWKA TLENU ZEBY PRZEZYL.

    Odpowiedz
  • Ręce opadają(2014-10-13 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie trzeba mieć wykształcenie żeby napisać tyle głupot na raz. ?

    Odpowiedz
  • darek(2014-10-13 10:45) Zgłoś naruszenie 10

    Rosja wyprzedziła nas pod względem PKB na jednego mieszkańca. Jeszcze trochę i niedługo Białoruś też będzie wyżej od nas i skończy się gadanie co mamy dzięki Unii Europejskiej.

    Odpowiedz
  • JAcóś(2014-10-13 11:00) Zgłoś naruszenie 10

    I ktoś w to wierzy?

    Odpowiedz
  • zefirek(2014-10-13 11:11) Zgłoś naruszenie 10

    Organizacja OECD w raporcie mówi, ze Polska jest jednym z najbiedniejszych krajów w Europie, gdzie najtrudniej żyć. A propaganda ogłupiająca w stylu Ostachowicza, dalej Polactwu próbuje kit wciskać. Nawet durniom już nie wciśniecie tych bredni tuż przed wyborami. Egzekucja rządu Platformy i III RP tuż tuż ...

    Odpowiedz
  • jorguś2(2014-10-13 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    czyżby???

    Odpowiedz
  • gość777(2014-10-13 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Pod względem PKB na głowę mieszkańca zostajemy dokładnie w tym samym miejscu, w którym byliśmy za PRL - czyli na szarym końcu Europy, wyprzedzając Bułgarię, Albanię i Rumunią. Pod względem ropzorządzalnego dochodu (czyli po odliczeniu opłat za czynsz, wydatków na jedzenie, ubrania) przypuszczam, że znaczna część Polaków ma gorzej niż za PRL.

    Odpowiedz