Aqmet, InPost i 5asec wprowadza nowe interaktywne automaty zapewniające usługę prania odzieży - Pralniomaty Hi'Shine, poinformował prezes InPost Rafał Brzoska. Już we wrześniu na polskim rynku funkcjonować będzie 50 Pralniomatów Hi'Shine.

"Ponownie mamy okazję uczestniczyć w przedsięwzięciu, które oferuje Polakom - tym razem jako pierwszym na świecie - nową jakość w obszarze znanych i szeroko wykorzystywanych usług. Paczkomaty InPost - które zrewolucjonizowały rynek dostaw e-commerce - spotkały się w Polsce i za granicą ze znakomitymi reakcjami klientów. Podobne plany mam w odniesieniu do usługi prania - automatyzacja tego procesu, połączona z całodobową dostępnością - to krok milowy w usługach dla konsumentów. Wiem, że jest jeszcze wiele segmentów usługowych, gdzie możemy wprowadzić automaty pozwalające użytkownikom na oszczędność czasu i pieniędzy" - powiedział Brzoska, cytowany w komunikacie.

Pralniomaty Hi'Shine to intuicyjne urządzenia dostępne w trybie 24/7, umożliwiające nadanie i odbiór prania bez konieczności szukania specjalistycznego punktu czyszczenia. Wystarczy pozostawić odzież w jednej ze skrytek, a już następnego dnia po nadaniu można odebrać ją czystą i wyprasowaną, podano w komunikacie.

"Początkowo usługa będzie dostępna w wybranych lokalizacjach na terenie Warszawy i Krakowa, aby docelowo pojawić się w większości miast w Polsce. Planowana jest także zagraniczna ekspansja rozwiązania. Właścicielem i operatorem rewolucyjnych Pralniomatów Hi'Shine jest firma Aqmet. Krajowy i międzynarodowy rozwój sieci urządzeń następować będzie przy udziale kluczowych partnerów: InPost oraz największej w Polsce sieci pralni 5asec"- czytamy dalej.

Już we wrześniu na polskim rynku funkcjonować będzie 50 Pralniomatów Hi'Shine zlokalizowanych przede wszystkim w pobliżu: centrów biurowych i handlowych, supermarketów, a także na osiedlach mieszkaniowych i stacjach benzynowych. Według założeń, w krótkim okresie sieć urządzeń ma rozszerzyć się o kolejne 100 maszyn.

Grupa Kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Skonsolidowane przychody sięgnęły 347,32 mln zł w 2013 r.