Piotr Aleksandrowicz, Jacek Męcina, Stowarzyszenie Koliber, Paweł Dobrowolski, Puls Biznesu oraz Millennium Leasing – laureatami Nagród Gospodarczych.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wyłonił laureatów tegorocznych Nagród Gospodarczych. To czwarta edycja konkursu, w którym ZPP wyróżnia osoby i instytucje wspierające środowisko małych i średnich firm.

– Poprzez Nagrody Gospodarcze chcemy podkreślić wagę i znaczenie działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Nagradzane przez nas osoby i instytucje czynnie wspierają sektor MSP. Zarówno poprzez produkty, które tworzą z myślą o przedsiębiorcach, jak i publikacje, w których poruszają tematy ważne dla sektora małych i średnich firm – powiedział Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP. Jak dodał – Nagroda ma szczególny charakter, bo kandydatów zgłaszają Członkowie ZPP, a przyznają ją statutowe władze – Zarząd i Rada Nadzorcza.
W tym roku, nagrody zostały przyznane w kategoriach: Dziennikarz, Polityk, Instytucja, Ekonomista, Medium oraz Firma Przyjazna MSP.

Laureatami Nagród zostali:

DZIENNIKARZ
Piotr Aleksandrowicz – za rzetelną i niezależną publicystykę ekonomiczną

POLITYK
Jacek P. Męcina – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej – za reformę urzędów pracy

INSTYTUCJA
Stowarzyszenie Koliber – za skierowaną do młodych ludzi działalność edukacyjną

EKONOMISTA
Paweł Dobrowolski – za badania i publikacje dotyczące ukrytego długu publicznego

MEDIUM
Puls Biznesu – za publicystykę wspierającą wolność gospodarczą oraz obronę interesów małych i średnich przedsiębiorstw

FIRMA PRZYJAZNA MSP
Millennium Leasing – za produkty leasingowe skierowane do sektora MSP

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Kafe Zielony Niedźwiedź. Poprowadził ją Tomasz Wróblewski, Wiceprezes WEI – fundacji ZPP.