Balcerowicz ostro o członku Rady Polityki Pieniężnej

18.06.2014, 10:20; Aktualizacja: 18.06.2014, 10:28
Leszek Balcerowicz

Leszek Balcerowiczźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Były szef NBP Leszek Balcerowicz zarzuca Elżbiecie Chojnie-Duch łamanie zasady apolityczności członka Rady Polityki Pieniężnej. Gość radiowej Jedynki komentował w ten sposób wczorajszą wypowiedź profesor Chojny-Duch w Polskim Radiu. Broniła ona w niej Marka Belki i bagatelizowała wydźwięk rozmowy między szefami NBP i MSW, ujawnionej przez tygodnik "Wprost". Oceniała, że prezes Belka wyrażał wtedy swoje prywatne poglądy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

 • Loko(2014-06-20 22:06) Zgłoś naruszenie 00

  To pan Balcerowicz zachował się kuriozalnie komentując publiczny komentarz publicznie pani Chojny-Duch na temat niepublicznej wypowiedzi pana Belki upublicznionej dzięki tygodnikowi "Wprost". A MOŻE WYSTARCZY TEGO BICIA PIANY...? Chyba że chodzi o dobrą pozycję w peletonie przed "solówką" do finiszu rządowego...? W końcu to członek byłej Unii Wolności obficie reprezentowanej w Kancelarii Prezydenta, która w tej sprawie ma...

  Odpowiedz
 • Dunia(2014-06-20 19:33) Zgłoś naruszenie 00

  och, gdyby nie napisałaby opinni o OFE to napewno byłaby OK...nieprawdaż,

  Odpowiedz
 • student logiki(2014-06-19 12:42) Zgłoś naruszenie 00

  Uderz w stół a nożyce się odezwą !! Ostatnio ten Pan jest bardzo aktywny medialnie i wszędzie krytykuje p. Belkę
  i osoby które wyrażają o Nim pozytywne opinie.
  Widocznie zmiany w ustawie o NBP są nie na rękę międzynarodowemu kapitałowi finansowemu!!!

  Odpowiedz
 • a(2014-06-19 10:01) Zgłoś naruszenie 00

  A co to? Nagle ten co wprowadził złodziejskie OFE, dzięki czemu okradziono miliony przyszłych emerytów, spowodowano niesamowite zadłużenie Polski /to on stal za reformami w 1999 r., a potem wywiesił zegar długu/, zdewastował ZUS. Dług Polski przestał rosnąć, gdy cofnięto dewastacje kraju przez OFE i nagle ma rację w aferze maglowej? Facet, który niszczy Polskę systematycznie, dostaje nagrody od zachodnich korporacji za swą antypolską działalność, budzi taki aplauz wśród komentatorów. Anarchię to powoduje właśnie afera maglowa. A prywatne nie autoryzowane rozmowy, wypowiadane po wódce, nie stanowią prawdy. Facet ma płatną emeryturę z ZUS-u opłacany jest przez Sorosa poprzez fundację Batorego ma być autorytetem? Całkiem jak prymas W. Polak i Olek Kwaśniewski.

  Odpowiedz
 • Kalia(2014-06-19 01:06) Zgłoś naruszenie 00

  Chojna-Duch broni Belki, bo gdyby na jego stanowisko powołano kogoś innego ta osóbka o niewielkim intelekcie zostałaby z tego stanowiska usunięta. Co dalej? Ano mogłaby lać piwo w barze.

  Odpowiedz
 • !!!(2014-06-18 11:20) Zgłoś naruszenie 00

  Jest usluzna ryzemu, bo sie boi by ja nie spotkalo to samo, co jej brata.

  Odpowiedz
 • korab52(2014-06-18 10:48) Zgłoś naruszenie 00

  Pan Profesor Balcerowicz stanął na wysokości zadania; w pełni popieram jego oceny dotyczące roli Pana Belki w aferze taśmowej. Pani Duch widocznie nie rozumie, że szef RPP domagając się (prowadząc handelek) odwołania Wicepremiera Rządu daje przyzwolenie na symetryczne mieszanie się Premiera np. do składu Zarządu NBP. nie mówiąc już o RPP. Jest to nic innego jak anarchia i warcholstwo, które w przeszłości doprowadziło do upadku Rzeczypospolitej.
  Jednocześnie jestem zażenowany, że kobieta po wysłuchaniu obscenicznych tekstów o penisie jej kolegi z Rady panów B i S nie jest co najmniej zgorszona, widocznie przywykła...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane