Przepisy, które krępują prowadzenie firm będą upraszczane etapami. Resort Gospodarki zapowiada kolejny pakiet deregulacyjny, ale najpierw czeka na wprowadzenie tego przyjętego przez rząd.

Wiceminister gospodarki Mariusz Haładyj podkreśla, że deregulacyjne zmiany sprzyjają nie tylko przedsiębiorcom, ale także ubogim Polakom. Najbiedniejsi zostaną zwolnieni od podatku dochodowego w przypadku pomocy prawnej pro bono. Dzisiaj próg ten wynosi 200 złotych. Jeżeli porada czy usługa wyceniona jest drożej, trzeba zapłacić podatek dochodowy.

Wiceszef resortu gospodarki zdaje sobie sprawę z konieczności dalszych uproszczeń, ale nie chce powiedzieć kiedy możemy spodziewać się kolejnego pakietu zmian. Mariusz Haładyj mówi, że pakietem deregulacji zajmą się posłowie. Kiedy sejmowe prace nad czwartą transzą przepisów będą na ukończeniu urzędnicy ministerstwa gospodarki zaprezentują kolejne rozwiązania, które będzie można uprościć.

Przyjęty we wtorek przez Radę Ministrów pakiet deregulacyjny zakłada 40 zmian w blisko 30 ustawach. Wcześniejsze wprowadziły ponad 280 zmian w 109 ustawach.