Hausner: Nie poczuwam się do liberalnego grzechu

autor: Rafał Woś23.05.2014, 07:13; Aktualizacja: 23.05.2014, 08:43
Jerzy Hausner, fot Wojtek Górski

Jerzy Hausner ekonomista. Pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Kierownik Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej. Członek PZPR od 1970 r. do jej rozwiązania. W pierwszym rządzie SLD-PSL (1994–1997) doradca wicepremiera i ministra finansów Grzegorza Kołodki. W 2001 r., po powrocie SLD do władzy, minister pracy i polityki społecznej. Od 2003 r. już w randze wicepremiera kierował Ministerstwem Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej. W 2005 r. odszedł z SLD i zaangażował się w tworzenie Partii Demokratycznej. Od 2010 r. jest członkiem Rady Polityki Pieniężnejźródło: DGP

Antyliberałem nigdy nie byłem. I nie protestowałem, gdy w 2004 r. zostałem uhonorowany nagrodą Kisiela za „odwagę bycia liberalnym”. Czyli za to, że będąc w rządzie lewicowym, nie poszedłem w kierunku rozwiązań antyrynkowych – mówi Jerzy Hausner, ekonomista, były wicepremier, stał na czele Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w rządzie SLD. 

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (8)

  • JanekMuzyk(2014-05-26 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    ~MoJe
    Skłonny jestem uwierzyć, że przeczytałeś. Zasadnicza kwestia zawiera się w pytaniu: co z tego zrozumiałeś. Chyba jednak niewiele.

    Odpowiedz
  • 'Nasze panstwo nie ma mozgu'(2014-05-23 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    'Nasze panstwo nie ma mozgu' - prof. Jerzy Hausner.

    To krytyczne stanowisko prof. Hausnera na dzien dzisiejszy uwazam za najwazniejsze dla naszego kraju.

    Odpowiedz
  • MoJe(2014-05-23 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Ten pan miał już swoje 5 minut. Wykorzystał je, żeby dokopać zwykłym ludziom w ramach realizacji tzw. "Planu Hausnera". Nb. był to propagandowy stek bzdur - wiem, bo przeczytałem.

    Odpowiedz
  • ml(2014-05-23 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Hausner jednak jest zupełnie nieprzekonujący. Żaden socjal - zwykły neo-liberał i jeszcze w kieszeni finansistów z OFE.

    Odpowiedz
  • Istniejace problemy musimy rozwiazywac(2014-05-23 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Z okazji 25 lecia 'nowej' Polski pojawilo sie wiele artykulow oceniajacych ten okres.
    Popelniono wiele bledow, wszyscy o tym wiemy, ale nie mozemy wciaz tylko nad nimi dywagowac.

    Istniejace problemy musimy rozwiazywac na biezaco, a to niestety nie jest czynione w zadawalajacym tempie i sposobie /np. opieka zdrowotna/.

    Odpowiedz
  • Lex(2014-05-23 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Najbardziej rozsadny gosc w polskie polityce ostatnich 25 lat moim zdaniem. A ren dziennikarzyna to buc jakis.

    Odpowiedz
  • Czy ja sie myle? Czy ja zle mysle?(2014-05-23 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Przy waloryzacji rent i emerytur za 2-3 lata lacznie swego czasu prof. Hausner chyba zamienil procent skladany na zwykly. Czy ja sie myle?

    Uwazam, ze publiczne pieniadze /skladki emerytalne i zdrowotne/ powinny trafiac do ubezpieczalni publicznych, a nie do prywatnych. Czy ja zle mysle?

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2014-05-23 17:09) Zgłoś naruszenie 00

    ... ale łapki spracowane , do budowy III RP przykładał - i kasę za to stosowną , to pan psor pobierał razem z resztą towarzystwa . A nagle jakieś zdania odrębne ? - teraz to wszyscy tacy "mądrzy" .

    Odpowiedz