Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 13,0% na koniec kwietnia br., czyli spadła o 0,5 pkt proc. wobec poprzedniego miesiąca, poinformował minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, powołując się na dane z urzędów pracy. Według niego, takiego samego poziomu tego wskaźnika możemy spodziewać się na koniec roku.

"Dane są tak optymistyczne, że jest możliwe osiągnięcie poziomu 13,0% na koniec roku, natomiast w miesiącach letnich może to być nawet poniżej 12,5%" - powiedział Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Z urzędów pracy w kwietniu wyrejestrowało się ponad 100 tys. osób. i na koniec miesiąca było 1,082 tys. zarejestrowanych bezrobotnych. W kwietniu ub..r. spadek wyniósł 59 tys., podał resort pracy.

W tegorocznej ustawie budżetowej zapisano, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniesie 13,8% na koniec 2014 r., jednak premier Donald Tusk i Kosiniak-Kamysz mówili wcześniej, że liczą, iż stopa bezrobocia może spaść do poniżej 13,0% w grudniu br.