Bank BGŻ przygotowuje się do połączenia z Rabobank Polska. Jeśli jednak Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przychyli się do wniosku Rabobanku o odstąpieniu od tej transakcji, proces nie dojdzie do skutku, poinformował prezes Józef Wancer.

"Rabobank złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o możliwość odstąpienia od umowy i pozostawienia Rabobank Polska jako osobnej jednostki. My przygotowujemy się do tego procesu. Na dziś KNF nie zgodziła się na zwolnienie banku z obietnicy. Jeśli sytuacja nie zmieni się do końca czerwca, to dojdzie do tego" – powiedział Wancer podczas konferencji prasowej.

"W związku z tym, że czas ucieka rozpoczęliśmy ten projekt kilka miesięcy temu i on wciąż trwa. Orkiestra przygotowuje się do koncertu, ale ten koncert może się nie odbyć" - dodał.

Wancer poinformował także, co do sprzedaży BGŻ na rzecz BNP Paribas w tej chwili rozmowy są prowadzone przez Rabobank i KNF, aby ta transakcja rzeczywiście była sfinalizowana w trybie jak najszybszym.

Na początku grudnia Grupa BNP Paribas i Grupa Rabobank ogłosiły podpisanie umowy dotyczącej przejęcia pakietu 98,5% akcji Banku Gospodarki Żywnościowej za kwotę 4,2 mld zł.

Po podjęciu decyzji o sprzedaży Rabobank poinformował ISBnews, że chce nadal działać w Polsce jako Rabobank Polska. Holenderski inwestor zapowiedział też wówczas starania się o zgodę na zaniechanie fuzji Rabobank Polska z BGŻ.