Polskie przedsiębiorstwa stają na nogi po kryzysie. Z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte wynika, że ponad 60 procent osób odpowiedzialnych za finanse przedsiębiorstw patrzy na polską gospodarkę z rosnącym optymizmem.

Dyrektor finansowy Polskiej Grupy Materiałów Budowlanych Grzegorz Lato powiedział IAR, że branża budowlana wychodzi z dołka, jaki pojawił się po zakończeniu inwestycji przygotowywanych na Euro 2012. Według niego bodźcem dla branży budowlanej jest także obowiązujący od początku roku program Mieszkanie dla Młodych.

"Za sprawą rządowych dopłat do mieszkań można się spodziewać, że powstaną nowe inwestycje na obrzeżach miast, gdzie grunty są tańsze" - dodaje.

Warunki dla firm się poprawiają, jednak przedsiębiorcy dostrzegają zaostrzającą się konkurencję. Wielu spodziewa się walki o klienta poprzez obniżanie cen. Raport Deloitte wskazuje, że pozytywne nastroje rosną w całej Europie Środkowej, jednak optymizm polskich dyrektorów finansowych wyróżnia się na tle regionu.