To będzie przełomowy rok dla przemysłu motoryzacyjnego w Polsce - zapewnia wicepremier Janusz Piechociński. Minister gospodarki nie wykluczył, że w przyszłym tygodniu będzie miał dobrą informację dla polskiej fabryki Fiata.

Zapowiedział to podczas spotkania z mediami na Polsko-Szwajcarskim Forum Gospodarczym. Wicepremier poinformował, że w najbliższy czwartek będzie uczestniczył w spotkaniu unijnych ministrów gospodarki we Włoszech. „Jestem przekonany, że przywiozę z Rzymu istotny element dla polskich zakładów koncernu Fiata o nowym modelu samochodu” - powiedział Janusz Piechociński.

Poinformował, że najbliższe miesiące przyniosą rozwój motoryzacji w naszym kraju. Minister gospodarki wyjaśnił, że w Polsce brakuje jeszcze fabryk opon wielkogabarytowych, silników dużych mocy i blachy karoseryjnej.

Janusz Piechociński podkreślił, że jego informacja o dużej inwestycji motoryzacyjnej z końca ubiegłego roku wciąż jest aktualna. W ubiegłym tygodniu niemieckie media donosiły, że fabrykę w Polsce może otworzyć Volkswagen. Dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung podawał, że koncern zamierza wybudować nowy zakład pod Poznaniem. Nowa fabryka ma produkować do 70 tysięcy pojazdów rocznie.