Prof. Balcerowicz: Rząd chce wywłaszczyć 16 milionów Polaków

02.12.2013, 16:06; Aktualizacja: 02.12.2013, 16:17
Prof. Leszek Balcerowicz

Prof. Leszek Balcerowiczźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: JOHN GUILLEMIN

Założyciel Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju po raz kolejny nie pozostawia suchej nitki na rządowych propozycjach zmian w OFE. Według profesora Leszka Balcerowicza ta reforma to nic innego jak nacjonalizacja i wywłaszczenie 16 milionów Polaków z oszczędności w drugim filarze.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • Milczenie owiec(2013-12-02 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    A skoro sprzedano już wszystko łącznie z bankami to trzeba chyba też sprzedać naszych profesorów ekonomistów ...tylko kto ich kupi ???

    Odpowiedz
  • Antoś(2013-12-02 19:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ten zdzierca narodowy niech lepiej nic nie gada!
    Polacy mu nie zapomną jego "reform" a latarń u nas ci dostatek!

    Odpowiedz
  • karol(2013-12-02 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    panie profesorze co do reform ma pan 100 procent racji ale do OFE już nie ponieważ każdy wolny obywatel musi mieć wybór.

    Odpowiedz
  • ekomista(2013-12-02 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ilu profesorów i super wykształconych ekonomistów i przez ile lat będzie się zastanawiało ;co zrobić ,żeby zainwestowana złotówka nie była po 19 latach 20 groszowką.Kiedyś robili to sekretarze i były pretensje,że nieuki ,a teraz co?sekretarze z tytułami czy co?

    Odpowiedz
  • tinka(2013-12-02 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    Zmuszano do OFE-musiales w nim byc>Teraz masz wybor zostac czy nie.Panie Balcerowicz to przez Pana tysiace ludzi stracilo oszczednosci przy hiperinflacji.Idz Pan na emeryture i nie mieszaj w Glowach ludziom.OFE to fundusze zagraniczne, a ZUS jaki jest to jest, ale polski i moge skarzyc Polske o wyplate a z OFE? Oglosza niewyplacalnosc i pisz na Berdyczow.

    Odpowiedz
  • zuzia(2013-12-02 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Balcerowicz,przeciez emeryture będzie wyplacalo mi państwo a ofe tylko obdziera mnie z pieniędzy i w dodatku nie wiem kto to jest bo wszyscy sa anonimowi wiec niech państwo wezmie moje pieniądze a w stosownym czasie będzie mi wyplacac

    Odpowiedz
  • Panie "prof." Balcerowicz nie KŁAM.(2013-12-02 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    OFE, to działalność DEFICYTOWA, w połowie tego roku miały ok. 30mld zł STRAT NETTO /dochody-koszty =zysk lub strata /. Dlatego L.B. powinien wszystkim uczestnikom OFE powiedzieć;
    "przepraszam was miały być zyski, oszczędności, mamy straty, na waszych wpłatach do OFE zarobił kapitał zagraniczny wy będziecie mieć długi do spłaty, wy i wasze dzieci".

    Odpowiedz
  • oli42(2013-12-02 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    CIEKAWE, ŻE TEN CO KRYTYKUJE RZĄD JEST NIEDOPUSZCZANY DO MEDIÓW . TO JEST DEMOKRACJA XVI WIEKU.///

    Odpowiedz
  • Zygfryd z Andrychowa(2013-12-02 16:57) Zgłoś naruszenie 00

    Pan prof. Balcerowicz nie może przeboleć, że jego niezbyt trafna idea z OFE ma być zreformowana. Nie mieści mu się w głowie,że ktoś może wpaść na lepszy pomysł od jego pomysłu.

    Odpowiedz
  • wierny(2013-12-02 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem Balcerowicz już raz zniszczył polaków a teraz chce wyglądać jak dobry wujek?
    Pewnie po prostu ma niezłe pieniądze włożone w OFE

    Odpowiedz