Przyjęte przez Parlament Europejski ramy finansowe na lata 2014-2020 to wielki negocjacyjny sukces. To opinia wiekszości polskich eurodeputowanych.

Pomimo, iż budżet opiewający na kwotę 906 miliardów euro jest mniejszy od poprzedniego, Polska otrzyma więcej pieniędzy niż w latach poprzednich.

Zdaniem europosłanki Sidonii Jędrzejewskiej, sukcesem są nie tylko wynegocjonowane kwoty, ale także ustalenie podstaw prawnych ich użytkowania oraz zapewnienie spłacenia przez państwa członkowskie zaległych pieniędzy.

Poseł Bogusław Liberadzki uważa, iż budżet jest wielką szansa dla naszego kraju. Jego zdaniem, wprowadzenie elastyczności zapewni Polsce wydanie wszystkich pieniędzy, bowiem niewykorzystane w jednym roku będą mogły być użyte w kolejnych latach.

Poseł Rafał Trzaskowski zwraca uwagę, że kwoty ponad 400 miliardów złotych nie otrzymało do dyspozycji żadne państwo, nawet od lat 80. wspomagana Hiszpania, dostała mniej.

Poseł Sidonia Jedrzejewska przestrzega, że jest to ostatni tak hojny budżet dla Polski. Dlatego- jak twierdzi- musimy go dobrze wykorzystać na inwestycje będące źródłem długoterminowego wzrostu gospodarczego