statystyki

Ochrona środowiska to wzniosłe i piękne hasło. Tym bardziej że stoją za nim wielkie pieniądze

autor: Jakub Kapiszewski08.11.2013, 07:04; Aktualizacja: 08.11.2013, 09:19
zielona energetyka

Zielona energetykaźródło: DGP

W poniedziałek rusza w Warszawie Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu. Bez względu na to, jakie ustalenia zostaną poczynione, na świecie trwa zielony wyścig, który dawno oderwał się od swoich korzeni – ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Miejsce w peletonie przełoży się na realną gospodarkę, na prawdziwe zielone. I jak w każdym wyścigu będą wygrani i przegrani. O jak wielką stawkę idzie gra, pokazują liczby obok: światowa branża zielonych technologii ma być warta w 2025 r. 4,4 bln dol. Nawet kawałek tego tortu będzie oznaczał wielkie zyski i potencjał rozwojowy niesiony przez miejsca pracy w sektorze zaawansowanych technologii. Tylko w Niemczech zielona branża zatrudnia 1,4 mln osób, do 2025 r. ma wchłonąć kolejny milion. Nic dziwnego, że Niemcy zamierzają zrobić wszystko, aby w ciągu najbliższej dekady utrzymać 15-proc. udział w światowym rynku.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane