"Zakup akcji senegalskiej spółki przez Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Police ma na celu dywersyfikację dostaw kluczowych surowców produkcyjnych, co w konsekwencji pozwoli na znaczące obniżenie kosztów produkcji podstawowych produktów emitenta. Szacowana przez emitenta wartość potencjalnej transakcji może wynieść około 30 mln USD" - czytamy w komunikacie.

Prowadzone negocjacje są jeszcze we wczesnej fazie i na chwilę obecną nie rodzą zobowiązań stron, podano także.

W styczniu media informowały, że ZCh Police rozważają budowę zakładu produkującego nawozy w Kenii. Jednak w tym tygodniu wiceprezes Grupy Azoty, Andrzej Skolmowski poinformował agencję ISBnews, że spółka nie planuje budowy fabryki nawozów w Afryce, trwają za to rozmowy nt. pozyskania zaplecza surowcowego dla Polic na tym kontynencie.

Grupa Azoty jest jedną z największych w europejskiej branży chemicznej, obecna jest w sektorze tworzyw konstrukcyjnych, nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także alkoholi OXO i plastyfikatorów. Jednostką dominującą są Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2008 roku. Zgoda Komisji Europejskiej na włączenie do grupy Azoty ZA Puławy wydana została 18 stycznia 2013 r.