Unia chce wprowadzić opłaty za darmową wodę. Ceny energii wzrosną, rolnicy zbankrutują

autor: Maciej Miłosz26.06.2013, 06:38; Aktualizacja: 26.06.2013, 13:58
W Ministerstwie Środowiska panuje przekonanie, że nowe prawo uda się uchwalić jeszcze w tej kadencji Sejmu

W Ministerstwie Środowiska panuje przekonanie, że nowe prawo uda się uchwalić jeszcze w tej kadencji Sejmuźródło: ShutterStock

Energetycy, firmy szukające gazu łupkowego, rolnicy, którzy nawadniają pola, i hodowcy ryb będą musieli zacząć płacić za – dotychczas bezpłatne – korzystanie z wód powierzchniowych. O ile duże firmy na to stać, wieś boi się bankructw.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (67)

  • stef(2013-06-26 07:02) Zgłoś naruszenie 00

    Już w tej chwili obowiązuje pozwolenie na korzystanie powyżej 5 m3 na dobę. Na jakiej podstawie jest ta opłata, kto jest producentem takiej wody, kto właścicielem i dlaczego?

    Odpowiedz
  • gość(2013-06-26 07:52) Zgłoś naruszenie 00

    UE to syf

    Odpowiedz
  • nina(2013-06-26 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    to jawny bandytyzm w mocy prawa

    Odpowiedz
  • turkuc(2013-06-26 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    I każdy będzie lał na te przepisy! Ci od środowiska już dawno doprowadzili przepisy do absurdu. Żeby np. ślusarz musiał obliczać ile i jakich związków/pierwiastków emituje do atmosfery podczas spawania, albo właściciel 1 osobowej firmy obliczał ile i jakich związków/pierwiastków emituje do atmosfery malując komuś mieszkanie.
    Wszyscy ekolodzy powinni się przywiązać do drzew, jak ci w Rospudzie, i się od nich nie odwiązywać.

    Odpowiedz
  • RYBKA(2013-06-26 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    ZIEMIA TO OBIEG ZAMKNIĘTY NIKT NIE ZUŻYWA WODY TYLKO JĄ UŻYWA.

    Odpowiedz
  • Konsument(2013-06-26 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    A potem opłata za oddychanie

    Odpowiedz
  • eurosceptyk(2013-06-26 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Nie podobał się ZSRR, to zmieniliśmy go na UE... Proponuję opłaty od wydychanego powietrza...

    Odpowiedz
  • fhdhadfh(2013-06-26 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    Przeciez jest oplata za CO2... ludzie juz wszystko w tym kraju jest opodatkowane pieprzona UNIA...

    Odpowiedz
  • fantom(2013-06-26 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje nie śpią - siedzą w swoich gabinetach i myślą jak jeszcze okraść obywateli..może podpowiem im - podatek za śnieg,powietrze,sex,rower,rolki,deskorolkę,fryzurę odbiegającą od standardu,kolorowy ubiór,za każdy kg ciała,długość włosów i paznokci,wielkość piersi oraz ''ptaszka'' i może jedzcze za każdy dzień wolny od pracy

    Odpowiedz
  • thx(2013-06-26 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Obciążyć podatkiem dinozaury bo tez używały tej wody. I odsetki jakie będą ... ho ho . Oczywiście żuczki z Wiejskiej w podskokach będą wypełniać co im ciocia Unia nakaże. Jeszcze teraz podatek od powietrza i słoneczka i wolność mamy jak się patrzy

    Odpowiedz
  • babcia(2013-06-26 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    Podniosą ceny swoich wyrobów bo wliczą to w koszty a w rezultacie zapłacą wszyscy...babcia z emeryturą 600zł miesięcznie już nigdy nie kupi kawałka ryby...nie mówiąc o reszcie...aby tylko w Parlamencie było na wysokie gaże...reszta to niewolnictwo bo inaczej tego nie można nazwać!

    Odpowiedz
  • PR@WDZIWEK(2013-06-26 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Banda ********* na usługach "brukseli".

    Odpowiedz
  • PARA NA JA(2013-06-26 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    OD DESZCZU ŚNIEGU I INNYCH OPADÓW TEŻ POWINNI WPROWADZIĆ PODATEK, A JAK SIĘ WYCZERPIĄ POMYSŁY NA NOWE PODATKI TO WPROWADZIĆ PODATEK OD PODATKÓW

    Odpowiedz
  • Yp(2013-06-26 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    bedzie niedlugo podatek od deszczu

    Odpowiedz
  • eve22(2013-06-26 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    to gorzej niż za komuny - nowa komuna gorsza od starej

    Odpowiedz
  • wjw(2013-06-26 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    A w KE to krasnoludki to wymyślają. Nazwiska ?

    Odpowiedz
  • Europaranoja(2013-06-26 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy oplata od zużytego tlenu i wydalanych bąków, siuśków i CO2 ? Każdemu eurolewacy każą niedługo wszczepiać liczniki ...

    Odpowiedz