Cinema City International podpisała z Immofinanz umowę najmu na prowadzenie działającego multipleksu w centrum handlowym Polus Center w rumuńskim Cluj, podała spółka w komunikacie.

"Cinema City International i Polus Transilvania Companie de Investitii SA, spółka zależna Immofinanz, podpisały długoterminową umowę najmu na wynajem powierzchni w centrum handlowym Polus Center w Cluj, w Rumunii. Nowy multipleks Cinema City ma 8 ekranów i 1800 miejsc. Kina Cinema City mają 974 ekrany w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i w Izraelu" - czytamy w komunikacie.

"Dzisiaj otworzyliśmy drzwi naszego setnego kina i jesteśmy bardzo dumni z tego faktu. Dzisiejsza umowa przybliża nas do innej magicznej liczby 1000 ekranów, którą także osiągniemy w nadchodzących kwartałach. Ekspansja naszej sieci wraz z oferowaniem najlepszej obsługi naszym klientom to priorytety Cinema City. Chcemy kontynuować rozwój w krajach naszej działalności i będziemy rozważać możliwość wejścia na nowe rynki" - powiedział prezes Moshe (Mooky) Greidinger, cytowany w komunikacie.

Działalność Cinema City w Rumunii obejmuje sieć 15 kin z 142 ekranami, w tym również ogromne kino 3D IMAX w Cinema City Cotroceni w Bukareszcie, reklamę kinową prowadzoną przez New Age Media Romania oraz dystrybucję filmów prowadzoną przez Forum Film Romania.

Rumunii Cinema City realizuje intensywny program wzrostu organicznego. Spółka otworzyła swoje pierwsze kino w tym kraju w grudniu 2007 roku i od tego czasu kontynuuje rozwój sieci kin. Spółka obecnie ma podpisane 24 wiążące umowy najmu na ponad 230 ekranów.
Cinema City International jest największym operatorem kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 100 multipleksów z 974 ekranami, w 7 krajach (Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael). Spółka posiada 34 multipleksy objęte nowymi umowami, które będą operować około 360 nowymi ekranami. Dodatkowo, Cinema City jest aktywnie zaangażowane w reklamę związaną z działalnością kinową oraz w dystrybucję filmów.


W 2012 roku Cinema City sprzedało 36,3 milionów biletów w 7 krajach, 2,5% więcej w porównaniu do 2011 roku. Grupa Cinema City zatrudnia ponad 4.000 pracowników w 7 krajach.