Jak mówi IAR prezes Agencji Bożena Lubińska Kasprzak, najlepszym sposobem na zdobycie odpowiednich pracowników jest współpraca ze szkołami. Organizując wizyty studyjne, wykłady i warsztaty czy dni otwarte i uczestnicząc w targach pracy przedsiębiorcy mogą nie tylko zdobyć odpowiednich ludzi ale także przygotować ich do potrzeb firmy. PARP zorganizowała konkurs "Pracodawca Jutra", w którym nagrodzono firmy, które nie tylko skupiają się na swojej działalności ale również współpracują ze szkołami.

Jedną z nagrodzonych jest firma budowlana Skanska. Jak podkreśla w rozmowie z IAR Ola Czyżewska - koordynator do spraw rekrutacji w firmie, współpraca z uczelniami to bardzo dobra okazja, by pozyskać do pracy najlepszych ludzi. "Przyjmowane osoby mają mnóstwo pomysłów, są ambitne, chcą się rozwijać, zdobywać doświadczenie. I takich właśnie ludzi potrzebujemy" - podkreśla Czyżewska.

W pierwszej edycji konkursu "Pracodawca Jutra" nagrodzeni zostali również AMG.net, Fakro, Leroy Merlin Polska, LPP, Mazowiecka Spółka Gazownictwa, PGNiG TERMIKA SA, Schenker, Techland i UPC. Jak podkreśla prezes Lubińska Kasprzak, wszystkie te firmy realizują przemyślane działania na rzecz przygotowania młodych osób do wejścia na rynek pracy.