Co miasteczko, to galeria handlowa. Kupcy na bruk

autor: Patrycja Otto, Tomasz Żółciak29.05.2013, 07:17; Aktualizacja: 29.05.2013, 08:09
Deweloperzy z jednej strony wprowadzają na rynek marki, które dotychczas nie zagościłyby w niewielkich miejscowościach.

Deweloperzy z jednej strony wprowadzają na rynek marki, które dotychczas nie zagościłyby w niewielkich miejscowościach.źródło: ShutterStock

Duże centra handlowe powstają w takich miastach jak Grudziądz, Świdnica, Ełk czy Leszno. Małe i średnie gminy mają dylemat – wzmocnić budżet i przypodobać się mieszkańcom czy narazić się lokalnym sklepikarzom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • PawelDax(2013-05-29 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle w artykule jest tylko część prawdy.
    Jeżeli spojrzymy z punktu widzenia klienta to jest oczywistym, że coś bardziej profesjonalne jest lepsze bo przecież do tego się dąży.
    Posłużę się przykładem: czy mając do wyboru markę samochodu np. Opel i do tego samochód z produkcji garażowej - jak wybierzecie?:), Kupcy w małych miastach zapewnią jedynie sobie utrzymanie, ale dadzą takiego komfortu zakupów jak w galerii, no i najważniejsze - w 90% przypadków nie zapewnią niższej ceny.
    Każda gospodarka rozwijająca się dąży do perfekcji...jesteśmy jako kraj w połowie tej drogi i oburzamy się na zabieranie pracy rodzimym firmom, ale jak ktoś jest obrotny to zawsze znajdzie niszę dla siebie...albo się skonsoliduje.

    Odpowiedz
  • Dlaczego w Biedronce wciąż taniej ?(2013-05-29 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego my Polacy musimy służyć za wycieraczki obcym ?
    Jasne że bitwy o być albo nie być na ulicy Polskich miast
    to bitwy ekonomiczne w których Polskie państwo
    nie może być tylko widzem jak my Polacy szlachtujemy
    Polskich kupców a idąc do nasady tego ogona
    Polskich wytwórców
    Jeżeli ktoś sprzedaje skandalicznie tanio to albo ma jakieś fory
    ( w tym podatkowe ) albo kantuje producentów
    doprowadzając ich do łez przy każdej próbie
    ulokowania ich towaru na rynku.
    Możliwe jest że wyciska swoich pracowników jak cytrynę
    dając im w zamian zasiłek na biologiczne trwanie w czasie.
    Ktoś tutaj musi tracić poza sprzedawcą.
    Może ktoś zna inne przyczyny tego cudu nad Wisłą ?
    Cudu który polega na tym że kiedy kraj ma się dobrze wg rządzących jego obywatele biegają nerwowo po ulicach za tańszym o jeden grosz papierem toaletowym
    MiRy

    Odpowiedz
  • Maria(2013-05-29 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ostało się niestety debilne Zawiercie! Przez to, że prezydent dał zgodę na budowę to go próbują odwołać a na miejsce w którym miała powstać galeria handlowa nasłano ekologów! Wszystko to przez PO! Miasto liczy ponad 50 tys a nie ma niestety żadnego porządnego nawet jednego sklepu a co dopiero galerii!

    Odpowiedz
  • galerianka(2013-05-29 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie chcą kupować taniej, lepszy towar, w dogodnym miejscu. Dlatego wybierają galerię handlową, a nie "lokalnych kupców", u których jakość marna, towar droższy, a sklep do zatęchła buda. Tak działa konkurencja, nie ma co płakać za "lokalnymi kupcami" bo o ile oni być może ponoszą straty, to zyskują tysiące mieszkańców, zyskuje miasto (wyższy podatek od nieruchomości i porządek).

    Odpowiedz
  • deczko(2013-05-29 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    Nie piszcie że jakość towary w centrach handlowych jest lepsza - wszystko niezależnie od marki po roku można na szmaty wyrzucić bo materiał w praniu się rozpada. Jedyna korzyść z marketów to delikatesy z dużym wyborem, multipleksy i kawiarnie.

    Odpowiedz
  • Tomasz.Kielce(2013-05-29 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Kupiłem buty w CCC pochodziłem w nich miesiąc. Kupiłem buty na bazarach chodzę w nich już rok. Niekoniecznie galerie są lepsze.

    Odpowiedz
  • Maria(2013-05-29 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    Do Tomasz.Kielce
    A cóż to za galeria, że w niej jest CCC:) Jak kupiłeś w byle jakim sklepie to i nosić się nie dało:)))) Porządne rzeczy nie są po iluś tam praniach do wyrzucenia są po prostu już nie modne:)

    Odpowiedz
  • Sandra26(2013-11-26 17:52) Zgłoś naruszenie 00

    w Swidnickiej galeri otworzyl się sklep z markowa odzieżą wloska..bylam klientka tego "BUTIKU"..Jednocześnie bedac wlascicielka sklepu znajdującego się poza obszarem galeri...razem z koleżankami zrobilysmy zakupy.Ja kupiłam buty 700zl a kolezanka czapke za 130zl..ku mojemu zdziwieniu ani ja ani koolezanka nie otrzymalysmy paragonu.Po upomnieniu się o dowod zakupu dostalysmy 'PARAGON" wypisany recznie...Kasa pięknie zdobila blat sklepu ale niestety nie była uzywana.MOZNA? okradać skarb państwa..wykanczac mniejsze sklepy.Jawnie w dużej Galeri wlascicielka bezstresowana wystawiala lewe paragony nie bojac się jakichkolwiek konsekwencji.

    Odpowiedz