Prognoza dla Europy: wariant cypryjski może się powtórzyć

autor: Bartłomiej Niedziński, Jakub Kapiszewski14.05.2013, 07:32; Aktualizacja: 14.05.2013, 08:22
Kryzys w strefie euro: daleko od rozwiązania

Kryzys w strefie euro: daleko od rozwiązaniaźródło: DGP

Forsowanie cięć przyczynia się do przełamania kryzysu, a nie do jego pogłębienia. Cypryjskie rozwiązanie, czyli obciążanie prywatnych rachunków bankowych, stanie się wzorem w przypadku kolejnych zadłużonych państw. A wejście Polski do strefy euro na razie nie zasługuje na huraoptymizm – to główne wnioski ankiety, którą Dziennik Gazeta Prawna przeprowadził wśród czołowych polskich ekonomistów. To pierwszy z cyklu sondaży DGP. W tej edycji poświęcony on jest właśnie metodom walki z kryzysem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • zosia(2013-05-14 11:09) Zgłoś naruszenie 00

  Federico Ghizzoni, szef największego pożyczkodawcy Włoch, UniCredit SpA. wzywa do ujednolicenia przepisów w skali świata pozwalających na wchodzenie na konta indywidualnych obywateli w sytuacji niewypłacalności instytucji finansowych lub rządowych.

  Ghizzoni powiedział, że depozyty powinny być włączone (przejęte) tylko wtedy gdy obligacje nie są wystarczające, a te poniżej gwarantowanego poziomu 100.000 euro powinny być nietknięte. Mimo, że wolałby, aby nie dotykać ich w ogóle, to zawarcie depozytów w globalnym planie byłoby akceptowalnym rozwiązaniem, powiedział."

  Jeśli ktokolwiek jeszcze trzyma swoje oszczędności życia w banku to robi to na swoją własną odpowiedzialność, rekiny bowiem zwietrzyły świeżą krew...

  Odpowiedz
 • rybaa(2013-05-14 14:30) Zgłoś naruszenie 00

  Czyli należy zabrać kase z banku!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane