"W procesie wyboru kandydatów radę nadzorczą będzie wspierać firma doradcza MMA Sp. z o.o. Sp. k. (AMROP) specjalizująca się w rekrutacji na wyższe stanowiska kierownicze" – czytamy w komunikacie.

Oferty można składać do dnia 21 maja 2013 roku do godz. 16.00, podano również. „Otwarcie zgłoszeń nastąpi w dniu 22 maja 2013 roku, a rozmowy kwalifikacyjne rady nadzorczej z kandydatami do zarządu zostaną przeprowadzone w dniach 24-28 maja 2013 roku" – czytamy dalej.

Pod koniec kwietnia rada nadzorcza PGNiG odwolała ze stanowiska prezesa Grażynę Piotrowską-Oliwę. Zdymisjonowany został także wiceprezes ds. handlu Radosław Dudziński.

PGNiG jest obecne na GPW od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i zagranicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą. W swojej spółce zależnej PGNiG Termika produkuje energię elektryczną i ciepło.