Jarosław Kaczyński podkreślił podczas konferencji prasowej, że Polska powinna otrzymać w budżecie, przy dzisiejszym kursie euro, co najmniej 470 miliardów złotych, w tym wynikające z prawa 170 miliardów na politykę rolną.

Szef PiS mówił, że powtarzana suma 300 miliardów złotych może w istocie oznaczać dużo mniejszą kwotę, także niższą niż suma przyznana Polsce w 2007 roku. Przypomniał, że trzeba brać pod pod uwagę inflację, polską składkę do budżetu UE oraz proponowane ograniczenia w sposobie wydatkowania funduszy. Jarosław Kaczyński dodał, że 300 miliardów oznaczałoby faktyczną redukcję poziomu funduszy przeznaczonych dla Polski.

Kaczyński trzyma kciuki za Tuska i apeluje o rozmowy ze wszystkimi do ostatniej chwili

PiS kibicuje premierowi w walce o unijny budżet i wzywa go do rozmów z Wielką Brytanią.

Jarosław Kaczyński mówił na konferencji prasowej, że bezwzględnie potrzebne jest, by w ostatnich godzinach negocjacji przed unijnym szczytem w Brukseli Donald Tusk rozmawiał ze wszystkimi płatnikami netto, nikogo nie wyłączając. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przypomniał przy tym list od premiera Wielkiej Brytanii do niego, w którym David Cameron zapewniał o swoim poparciu dla dobrego dla Polski budżetu UE.