Wystarczy otworzyć konto osobiste w Getin Banku, a Bank opłaci za Ciebie abonament RTV, przez 2 lata. Można oszczędzić 400 złotych. Nie wszystkim jednak podoba się ta promocja.

Nikogo nie dziwi już zwrot z banku za nasze zakupy czy rabaty i promocje, ale zwrot za abonament?

W poniedziałek, 28 stycznia, startuje akcja promocyjna Getin Banku, realizowana przy wsparciu TVP, specjalnie z myślą o widzach stacji. W trakcie trwania promocji, wszyscy, którzy założą konto osobiste w Getin Banku i będą używać karty płatniczej, mogą przez 2 lata liczyć na otrzymanie od Banku zwrotu opłat za abonament – w sumie ok. 400 zł.

„Najbliższy rok będzie dla Getin Banku okresem inwestycji w jakość obsługi oraz budowę relacji z Klientami. Będziemy mocno koncentrować się na walce o segment rachunków. Stawiamy na proste, funkcjonalne rozwiązania oraz innowacyjność – stąd też nowy pomysł na niestandardowe formaty obecności w mediach. Tym razem udało się przygotować akcję promocyjną i ofertę konta osobistego skrojoną specjalnie dla płacących abonament RTV. Wystarczy założyć konto GETIN UP i używać karty płatniczej Getin Banku, a Bank zwróci nam opłatę za abonament. Zwrot dokonywany będzie przez dwa lata, co razem da Klientom oszczędność ponad 400 zł” – mówi Natalia Załęcka, Dyrektor Marketingu Getin Bank.

Cóż pomysł TVP wydaje się dobry. W czasie kiedy co 10 posiadacz odbiornika RTV płaci abonament, szansa na pozyskanie nowych płatników jest dla telewizji publicznej zachęcająca. Trudno się dziwić też Getinowi, że chce pozyskać nowych klientów. Co z tego wyjdzie, zobaczymy za miesiąc, kiedy skończy się promocja.

Jednak nie wszyscy uważają, że to dobry pomysł. Medioznawcy wskazują, że mamy do czynienia z psuciem rynku i wyręczaniem obywatela z jego obowiązków. KRRiTV na razie nie wypowiedziała się w tej kwestii.