Balcerowicz: bez reform będziemy wytracać tempo rozwoju gospodarczego

15.01.2013, 09:11; Aktualizacja: 15.01.2013, 09:20
Debata, która nie uwzględnia tego, co w Polsce trzeba zrobić, a dotyczy euro jest bezsensowna - twierdzi Balcerowicz.

Debata, która nie uwzględnia tego, co w Polsce trzeba zrobić, a dotyczy euro jest bezsensowna - twierdzi Balcerowicz.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: JOHN GUILLEMIN

– Polska gospodarka będzie się coraz wolniej rozwijać – przewiduje prof. Leszek Balcerowicz. Zdaniem byłego wicepremiera i ministra finansów powodów takiego stanu rzeczy jest kilka.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Newseria.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • EWA(2013-01-15 09:56) Zgłoś naruszenie 00

  Niech Balcerowicz nie zwala odpowiedzialności za reformy na obywateli, tylko na polityków, którzy oszukiwali w trakcie kampanii wyborczej i na sejm, który uchwalał przywileje łamiąc art. 32 Konstytucji.
  Niech Tusk wykona to, co obiecał w trakcie kampanii, a posłowie niech zostana osądzeni za łamanie Konstytucji przy każdym "dawaniu" przywilejów, co jednoczesnie oznaczało DYSKRYMINACJĘ tych, co przywilejów nie dostawali!!! Więc zamiast pouczania obywateli - niech politykami zajmą się NIEZALEŻNE sądy.

  Odpowiedz
 • Zgadzam się z EWĄ /1/(2013-01-15 11:09) Zgłoś naruszenie 00

  Ludzie mogą wziąć tylko za widły i popędzić OSZUSTÓW i ZŁODZIEI, ale nie o to chodzi, bo skąd tyle wideł? "ELYTY" typu pan L.B. też robią ciągły kipisz;
  - RPP co miesiąc bierze 260tys. zł pensji, a działania, albo spóżnione, albo żadne i efekt taki jak mowa dziada do obrazu,
  - OFE miały powiększać kapitał przyszłego emeryta, a OGRABIAJĄ GO ROCZNIE O OK. 10% /6% koszt obligacji + 4% inflacja/,
  - ględzenie o DEMOGRAFII, jest głupie, na dziś mamy 6mln /3mln bezrobotnych i 3mln na umowach śmieciowych/ ludwo ciepłych, itd.

  Odpowiedz
 • bezpartyjny(2013-01-15 10:08) Zgłoś naruszenie 00

  Profesor zapomniał dodać (a tak uważa kilku również nie mniej znanych profesorów ale bardziej niezależnych niż Leszek B.),a uważają oni, że nasycenie kraju tak wysokim długiem jakie posiada Grecja, Polska czy podobne kraje jest nie do spłacenia. Wiedzą już o tym wszystkie banki centralne łącznie z MFW. Takie opinie nie są już nowością na rynku np. amerykańskim gdzie niezależna prasa ekonomiczna od lat demaskuje ekonomistów działających na rzecz wiodących banków światowych, a LB niewątpliwie takim jest.

  Wyciskanie narodu jak cytryny co próbują robić Tusk z Rostowskim pod egidą Merkel skutkuje działaniami anty-rodzinnymi gdzie rodzi się coraz mniej dzieci i to są jedyne szybkie skutki reform , które to właśnie reformy spowodowały demarginalizację przeciętnej rodziny i mniejszą populacje Polaków.

  Każdy nacisk gospodarczy na ludzi wymusi by oszczędzali ale jednocześnie rodzi się wtedy mniej dzieci. Więc każda reforma typu Balcerowicz będzie ten stan pogłębiać, a długi będą rosły niezależnie od wprowadzanych reform ponieważ na takie reformy jest już za późno bo zadłużenie osiągnęło już stan ponad-krytyczny.
  Dalasze maltretowanie ludzi takimi reformami może doprowadzić tylko do jednego: do depopulacji narodzin na skalę światową i może właśnie o to chodzi..

  Oto dowód: w Polsce cały czas ludziom dociska się pasa (również w UE) a efekt to ciągle rosnące zadłużenie i mniejsza liczba narodzin dzieci, dlaczego? ano dlatego, iż te kraje są zależne od wielkich światowych banków tzw. wierzycieli i reform typu Balcerowicz. Tak wysokie zadłużenie jest już nie reformowalne. I to na tyle.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane