Podwyżki 2013: Co już jest droższe, a co dopiero będzie?

autor: Jarosław Krawędkowski11.01.2013, 12:22; Aktualizacja: 11.01.2013, 14:03
Powoli rusza lawina wyższych rachunków za wodę, ścieki, ogrzewanie, mimo niższych opłat za gaz.

Powoli rusza lawina wyższych rachunków za wodę, ścieki, ogrzewanie, mimo niższych opłat za gaz.źródło: ShutterStock

W nowym roku miały być podwyżki? No to są. Nasze przewidywania dotyczące szykujących się w 2013 r. podwyżek spełniają się szybciej niż oczekiwaliśmy. Najszybciej dotknęły podróżnych – korzystających z komunikacji miejskiej i pociągów. Powoli rusza lawina wyższych rachunków za wodę, ścieki, ogrzewanie, mimo niższych opłat za gaz. Samorządy wdrążają swoje listy podwyżek lokalnych – podatków i opłat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (35)

 • benek(2013-01-11 22:01) Zgłoś naruszenie 00

  Jak niszczyć państwo;
  1. Ponieważ 80% sukcesu człowieka zależy od jego nastawienia, to należy to nastawienie systematycznie niszczyć; a więc wmawiać codziennie człowiekowi, że jest głupi, że nic nie potrafi, że samodzielnie nie myśli, że go okradają itd.

  Jak zniszczyć i wyniszczyć naród polski ?
  Gdybym chciał zniszczyć naród, to atakowałbym i niszczyłbym podatkami normalną rodzinę z dziećmi, zmuszał kobiety do prostytucji, aby nie nadawały się na zony i matki, zmuszałbym młodych do emigracji, szydziłbym z ich religii i kapłanów, skłócał młodych ze starszymi, aby ci w gniewie wydziedziczali młodych, zadłużałbym ich , a gdyby sami nie chcieli, to przez ich gminy i rząd, szastałbym pieniędzmi publicznymi na igrzyska i sylwestry na rynkach, niszczyłbym nauczanie historii w szkołach, aby zabić tożsamość narodową i dumę, wyprowadzałbym z kraju zyski, oddałbym obcym banki i handel, likwidowałbym ich przemysł i handel, likwidowałbym opiekę zdrowotną i ograniczał dostęp do leczenia, aby umierali wcześnie, nadawłałbym w mediach tandetne i kiczowate programy i reklamy obcych produktów celem odmóżdźenia odbiorcy, zalegealizowałbym i promowałbym aborcję i dostęp do narkotyków, aby wynisczali się sami, itd

  Odpowiedz
 • gość(2013-01-12 01:33) Zgłoś naruszenie 00

  nawet nie jestem zaskoczona specjalnie bo to się dzieje od lat przecież.dlatego muszę coś z tym zrobić i zacząć odkładać kasę bo bez tego nie pójdę do przodu nigdy. jak się za to wziąć jak człowiek się nie zna na finansach?

  Odpowiedz
 • Jagoda(2013-01-12 09:43) Zgłoś naruszenie 00

  benek świetny komentarz

  Odpowiedz
 • he...(2013-01-12 10:17) Zgłoś naruszenie 00

  jak się głosuje na bandę szubrawców i obcych agentów, to tak się ma!

  Odpowiedz
 • teral(2013-01-12 13:44) Zgłoś naruszenie 00

  do " he..." niestety masz rację ale to planowa polityka wyniszczenia polaków- przez kogo to wiemy tylko jak powiesz to zaraz nazwą nas antysemitami

  Odpowiedz
 • alex60(2013-01-12 16:01) Zgłoś naruszenie 00

  Benek powiedział już wszystko. Ja tylko dodam ,że przez rząd i samorzady przemawia już panika a nie logiczne myślenie. Trzeba pieniędzy więc podnieśmy podatki bo to najszybciej i najłatwiej. Tylko , że ludzie nie mają nieograniczonych możliwości finansowych. zapłacą wyższe opłaty i podatki, to zaoszczędzą na odzieży, butach, wyjazdach, sprzęcie AGD , w końcu na żywności. Popyt drastycznie spadnie. W efekcie gospodarka siądzie. Firmy będą bankrutowały i znów zabraknie pieniędzy, Popatrzmy na najbogatsze kraje takie jak Szwajcaria, czy kraje skandynawskie. Tam zrozumieli ,że aby gospodarka się kręciła ludzie muszą godnie żyć i mieć za co kupować. Popędźmy w końcu tych cholernych historyków, którzy na gospodarce znają się jak kura na pieprzu i tylko żyją przeszłością , bo to jest ich działka i wybierzmy ekonomistów

  Odpowiedz
 • Piotr 33l(2013-01-12 16:19) Zgłoś naruszenie 00

  w Polsce trwa niszczenie rodziny. Jako rodzic 2 dzieci 11 i 4 lata, sam pracuję bo zona nie ma pracy ale jakoś daję sobie radę. Wszystko co posiadam jest moje może nie jest tego za dużo ale jestem zadowolony. Ale przyznam iż ostatnie 2-3 lata idzie coraz ciężej. Odebrano nam rodzinne na dzieci bo zbyt się starałem i przekroczyliśmy kryteria dochodowe (kiedy byłbym pijakiem i przepijał bym rodzinne dzieciom wtedy takie rodzinne by się należało) Jako rodzic myślę że w Polsce jest zwalczana rodzina. Przestrzegam młodych ludzi nie angazujcie się w zakładanie rodziny bo to zbyt ciężkie zadanie w tym kraju. Zniszczą was a z życia zrobią wam wyścig szczurów. Nie warto szkoda życia. Jeśli chcecie zakładać rodziny wyjedzcie na zachód bo tylko tam godnie będziecie żyć z rodziną, ja jestem glupi że tu się osiedliłem moje życie polega na ciągłym gonieniu za pieniądzem aby sprostać opodatkowaniom i rosnącym ceną.

  Odpowiedz
 • Przemek(2013-01-12 17:55) Zgłoś naruszenie 00

  Nie czarujmy się ... życie tu to czysty NONSENS!

  Odpowiedz
 • sceptyk(2013-01-12 18:11) Zgłoś naruszenie 00

  Za komuny podnieśli cenę kiełbasy-była rewolucja.A terazzzz?

  Odpowiedz
 • Napluj Tuskowi w twarz(2013-01-12 18:22) Zgłoś naruszenie 00

  Po prostu coś róbcie.
  Uruchomcie internetowy protest, stwórzcie strony: NAPLUJ TUSKOWI W TWARZ, NASRAJ NA TUSKA.
  Potem nie idźcie głosować na nowe oszukane psudowybory.
  Jeżeli nic nie robicie, to nie narzekajcie.
  NARÓD ma taką władzę, jaką wybrał.
  Okazuje się, że klub samobójców może być nieograniczenie wielki...
  A podobno kiedyś było źle i Polacy głosowali przeciwko podwyżkom za komuny. He He He ...

  Odpowiedz
 • ZNIESMACZONY(2013-01-12 19:15) Zgłoś naruszenie 00

  NIECH ŻYJE ,,TUSKOLANDIA".

  Odpowiedz
 • obywatelka(2013-01-12 21:38) Zgłoś naruszenie 00

  Wszystkie te komentarze są sensowne ,trafne i obiektywne . Nie maja jednak mocy sprawczej. PÓKI ordynacja wyborcza nie zmieni się ,póki poseł nie będzie traktowany jak każdy obywatel bez immunitetu a urzędnik służby cywilnej nie będzie ponosił Zadnej odpowiedzialności za swoje błędy i nic nie robienie, póki związki zawodowe będą sava sava z zarządami ,dopóki nie zreformują państwa pod względem podatków i ZUSU mam na myśli rolników,celebrytów i poetów, dopóki nie będa banki z polskim kapitałęm nic sie nie zmieni moi DRODZY INTERNAUCI . Kraj zdąża do samounicestwienia przy tym rządzie. Niech mlodzi jada za robota bo na starość nie ma widoku w tym kraju gdzie hasła BÓG,HONOR,OJCZYZNA dawno sie zdewaluowały i nic a nic nie znacza jak i patriotyzm -puste słowo

  Odpowiedz
 • X7(2013-01-12 23:11) Zgłoś naruszenie 00

  " Tuski w POlewie biznesowej"

  Odpowiedz
 • ola(2013-01-12 23:20) Zgłoś naruszenie 00

  Ja już ledwo koniec z końcem wiążę dlattego teraz w openie na rozmowę się umóiłam i mam nadzieję, zę podpowiedzą mi w co najlepiej zainwestować, zeby to sensowne było.

  Odpowiedz
 • ola(2013-01-13 00:02) Zgłoś naruszenie 00

  Ja już mma problem z połapaniem końca z końcem, do tego stopnia, że w getinie teraz byłam zmuszona pożyczkę wziąć. Licze na to, że sytuacja się poprawi i kolejna już nie bezie potrzebna, ale życie z dnia na dzięń fajne nie jest.

  Odpowiedz
 • Romuald(2013-01-13 07:26) Zgłoś naruszenie 00

  Tusk i Platforma Obywatelska zapluła Jarosława Kaczyńskiego oraz Prawo i Sprawiedliwość. Przy rządach Słoneczka Peru i jego zgrai naród będzie pluł krwią i żółcią. Nie należałem i nie należę do żadnej partii. Codziennie prawie wszystko drożeje. Absolwenci szkół wyższych w 40 % nie mają pracy. Drożeje woda ciepła i zimna, drożeje: centralne ogrzewanie, bilety kolejowe, artykuły spożywcze i przemysłowe, ścieki, lekarstwa, mieszkania, komunikacja miejska. Służba Zdrowia rozłożona jest jak prostytutka. Dąży się do eutanazji. I o dziwo! Durni Polacy głosują na oszusta i całą zgraję Platformy Obywatelskiej. Chyba Pan Bóg odbiera rozum narodowi polskiemu?

  Odpowiedz
 • Jadwiga(2013-01-13 07:30) Zgłoś naruszenie 00

  Do wypowiedzi Pana Romualda nic dodać, nic ująć. Brawo Panie Romualdzie.
  Jadwiga z Warszawy.

  Odpowiedz
 • kontra(2013-01-13 08:20) Zgłoś naruszenie 00

  W PRL z tego powodu cała Polska stawała z powodu fali strajków z takich powodów a obecnie wszyscy siedzą cicho potulni jak baranki.

  Odpowiedz
 • republikanin(2013-01-13 08:56) Zgłoś naruszenie 00

  każdy kto może 16 stycznia powinien kupić "Gazetę Polską" z dołączonym materiałem. A jeśli mamy w rodzinie czy wśród znajomych osoby, które wciąż wierzą w rządową wersję tragedii z 10 kwietnia 2010 roku, to zaprośmy ich na pokaz. I obiecajmy, że jeżeli po pięciu minutach poproszą o wyłączenie filmu, to zrobimy to. Zapewniam - nie poproszą.

  Odpowiedz
 • Przemek(2013-01-13 08:57) Zgłoś naruszenie 00

  W historii Polski nikt tak kłamliwie i intensywnie nie działał na szkodę obywateli jak tusk i jego zgraja złodziejaszków.
  Jednak do nikogo nie można mieć pretensji ... został wybrany w demokratycznych wyborach.
  Aż żal się robi na myśl, że ktoś za tą demokrację walczył, coś poświęcił, stracił zdrowie.
  Nie było warto ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane