Podwyżki 2013: Co już jest droższe, a co dopiero będzie?

autor: Jarosław Krawędkowski11.01.2013, 12:22; Aktualizacja: 11.01.2013, 14:03
Powoli rusza lawina wyższych rachunków za wodę, ścieki, ogrzewanie, mimo niższych opłat za gaz.

Powoli rusza lawina wyższych rachunków za wodę, ścieki, ogrzewanie, mimo niższych opłat za gaz.źródło: ShutterStock

W nowym roku miały być podwyżki? No to są. Nasze przewidywania dotyczące szykujących się w 2013 r. podwyżek spełniają się szybciej niż oczekiwaliśmy. Najszybciej dotknęły podróżnych – korzystających z komunikacji miejskiej i pociągów. Powoli rusza lawina wyższych rachunków za wodę, ścieki, ogrzewanie, mimo niższych opłat za gaz. Samorządy wdrążają swoje listy podwyżek lokalnych – podatków i opłat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (35)

  • Antek(2013-03-16 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    Będą wybory,tak?Tylko potem,gdy pytam: a kto na niego głosował, skoro został wybrany - cisza...nikt nie głosował... sam się wybrał? To glosujmy dalej - na tych, którzy zmniejszyli zasiłek pogrzebowy z 6 tys zł na 4 tys (żeby rodzinom biednych staruszków nie było za fajnie), na tych, którzy zwiesili emerytury pracującym emerytom i mimo orzeczenia trybunału konstytucyjnego - nie chcą ich zwrócić, na tych, którzy brali udział w uchwaleniu ustawy "śmieciowej" i spowodowali kuriozalne podwyżki opłat za wywóz śmieci itd.itp.

    Odpowiedz
  • max(2013-02-09 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Poznań. Msza żałobna w kościele parafialnym"pełnowymiarowa", trumna przed ołtarzem, ten sam ksiądz swoim samochodem dojechał na cmentarz i pochował zmarłego. Wszystko odbyło się z kulturą, nie było zbierania na ofiarę. Później osobna msza za dusze kilkunastu zmarłych. Chciałem dać 500 zł. Proboszcz nie sugerował niczego, przy wręczaniu pieniędzy był zaskoczony i nawet się wzbraniał, stanęło na 300. Osobno organista 50 zł

    Odpowiedz
  • rencista(2013-02-09 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Za komuny , inaczej bylo.Coś podrożalo coś potanialo.Tak na wadze bylo. Dzisaj mamy kapitalizm; to jest tak-; to czlowiek czlowika wykorzystuje, na każdym kroku. Żarcie idzie w górę, zarobki śmiciowe. i, jak tu żyć w tej naszej ukichanej Polsce. Nie dziwie się, że mlodzii, w wieku produkcyjnym ludzie uciekają na lepsze warunki życiowe po, zagranice kraju A rząd patrzy z przymrużeniem oka. Jak dalej tak będzie, to Polska będzie wyludniona a, w końcu sprzedana. Tak urzędasy żądzą. .

    Odpowiedz
  • NAPLUJCIE TUSKOWI W TWARZ(2013-01-14 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    A właśnie, że idźcie bo władza potrzebuje takich matołów co na nią głosują.
    Musi też Kasia TUSKOJADA rzewnie opowiadać jak coś trafiła z przeceny i kupi za pieniądze podatników. Potem wracając z zakupów zmęczona wsiądzie z tatusiem do rządowego helikoptera, aby dotrzeć bezpiecznie do domu i wypocząć, żeby znowu mieć okazję do zrobienia zakupów z przeceny z 200 złotych na 199złotych.
    Pamiętajcie: władza karmi się durniami którzy na tę władzę głosują...

    Odpowiedz
  • sbcd(2013-01-14 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    popieram wszystkie komentarze,ta władza jest chora, ale Tusku szusuje na nartach, przy poprzednich wyborach pisałem zagłosujcie nogami i nie idzcie na matola glosowac

    Odpowiedz
  • ola(2013-01-14 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    przerażają mnie te rosnące ceny życia. Koniecznie muszę znaleźć jakiegoś doradę, któey porazi mi jak oszczędzać i przede wszystkim na czym

    Odpowiedz
  • republikanin(2013-01-14 07:12) Zgłoś naruszenie 00

    Tego filmu na pewno długo nie zobaczymy w powszechnie dostępnej, popularnej telewizji. To film zbyt niebezpieczny - ale nie tylko dla smoleńskich manipulatorów ze szczytów władzy i wielkich mediów. To film groźny dla tych, którzy zadowoleni są z milczenia większości, z odwracania wzroku od tragedii smoleńskiej milionów naszych rodaków. To materiał, który naprawdę może zbudzić obojętnych.

    Tak, wciąż jestem pod wrażeniem "Anatomii upadku", najnowszego filmu dokumentalnego Anity Gargas. Miałem możliwość obejrzeć go na pokazie prasowym zorganizowanym przez redakcję "Gazety Polskiej". I z serca państwu ten dokument rekomenduję. To produkcja tak ważna dla sprawy wyjaśnienia tragedii smoleńskiej, że każdy kto może 16 stycznia powinien kupić "Gazetę Polską" z dołączonym materiałem. A jeśli mamy w rodzinie czy wśród znajomych osoby, które wciąż wierzą w rządową wersję tragedii z 10 kwietnia 2010 roku, to zaprośmy ich na pokaz. I obiecajmy, że jeżeli po pięciu minutach poproszą o wyłączenie filmu, to zrobimy to. Zapewniam - nie poproszą.

    W tym filmie prawie nie ma narratora. Czasem autorka mówi tylko, że jedziemy tu lub tam, rozmawiamy z tym czy innym. Ale żadnego komentarza, żadnej publicystyki. Przemawiają fakty, cytaty, dokumenty. Twarde, sprawdzone, weryfikowalne. Mówią świadkowie, najlepsi naukowcy, mówią przekonująco. Autorka nie stawia kropki nad i, zostawia widzom możliwość wyciągnięcia wniosków, ale są one jednoznaczne: na pokładzie tupolewa doszło do wybuchów.

    Odpowiedz
  • amen(2013-01-13 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    benek ,a kler to swiety jest wedlug nauk Chrystusa ?

    Odpowiedz
  • Pracująca 3/4 etatu(2013-01-13 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    A w jaki sposób odłożyć??? Z naszymi zarobkami to się tylko egzystuje bo całą moją wypłatę muszę przeznaczyć na opłaty... a na życie musi starczyć wypłata męża, a wspomnę że mamy "tylko" dwoje nastolatków...

    Odpowiedz
  • alik(2013-01-13 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    no i po co tak plujecie, dam głowę uciąć że i tak chmara osób zagłosuje na tych PObratyńców ( wystarczy popatrzeć na sondaże jak Po jest górą) i jakie to cacy

    Odpowiedz
  • ZIELARZ(2013-01-13 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Jezeli wszyscy lub większość Polaków straci poczucie własnej wartości to moim zdaniem Polska zniknie z mapy Europy, ponieważ długi rosną i pokolenia będą musiały je spłacać a z czego.

    Odpowiedz
  • mt(2013-01-13 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z 1. komentarzem ~benka w 100%. Tak właśnie popstępuje nasz rząd.

    Odpowiedz
  • emeryt(2013-01-13 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Jurek Owsiak ma rację, niech rząd jak najszybciej zezwoli na eutanazję emerytów, jawną, a nie jak teraz "za stary na leczenie", bo już wyzdychamy ,moje 900.-wystarczy na bezbolesną truciznę. NIENAWIDZĘ TEJ ZŁODZIEJOPOLANDII !!!

    Odpowiedz
  • KASIA TUSK PŁACZE(2013-01-13 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    KASIA TUSK żali się w Fakcie, że za szalik musiała dać 70 złotych.
    Emeryci dostali 51 złotych.
    Płaczcie nad Kasią Tusk, że tak musi tracić z pieniędzy podatników...
    I IDŹCIE GŁOSOWAĆ NA TUSKOJADA.
    Kasia Tusk znowu pójdzie na zakupy.

    Odpowiedz
  • Donald Tusk(2013-01-13 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    By żyło się lepiej. WSZYSTKIM!!!

    Odpowiedz
  • Przemek(2013-01-13 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    W historii Polski nikt tak kłamliwie i intensywnie nie działał na szkodę obywateli jak tusk i jego zgraja złodziejaszków.
    Jednak do nikogo nie można mieć pretensji ... został wybrany w demokratycznych wyborach.
    Aż żal się robi na myśl, że ktoś za tą demokrację walczył, coś poświęcił, stracił zdrowie.
    Nie było warto ...

    Odpowiedz
  • republikanin(2013-01-13 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    każdy kto może 16 stycznia powinien kupić "Gazetę Polską" z dołączonym materiałem. A jeśli mamy w rodzinie czy wśród znajomych osoby, które wciąż wierzą w rządową wersję tragedii z 10 kwietnia 2010 roku, to zaprośmy ich na pokaz. I obiecajmy, że jeżeli po pięciu minutach poproszą o wyłączenie filmu, to zrobimy to. Zapewniam - nie poproszą.

    Odpowiedz
  • kontra(2013-01-13 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    W PRL z tego powodu cała Polska stawała z powodu fali strajków z takich powodów a obecnie wszyscy siedzą cicho potulni jak baranki.

    Odpowiedz
  • Jadwiga(2013-01-13 07:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do wypowiedzi Pana Romualda nic dodać, nic ująć. Brawo Panie Romualdzie.
    Jadwiga z Warszawy.

    Odpowiedz
  • Romuald(2013-01-13 07:26) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk i Platforma Obywatelska zapluła Jarosława Kaczyńskiego oraz Prawo i Sprawiedliwość. Przy rządach Słoneczka Peru i jego zgrai naród będzie pluł krwią i żółcią. Nie należałem i nie należę do żadnej partii. Codziennie prawie wszystko drożeje. Absolwenci szkół wyższych w 40 % nie mają pracy. Drożeje woda ciepła i zimna, drożeje: centralne ogrzewanie, bilety kolejowe, artykuły spożywcze i przemysłowe, ścieki, lekarstwa, mieszkania, komunikacja miejska. Służba Zdrowia rozłożona jest jak prostytutka. Dąży się do eutanazji. I o dziwo! Durni Polacy głosują na oszusta i całą zgraję Platformy Obywatelskiej. Chyba Pan Bóg odbiera rozum narodowi polskiemu?

    Odpowiedz