Francuski minister gospodarki i finansów Pierre Moscovici ocenił w niedzielę, że Unia Europejska jest "bliska porozumienia" w sprawie pomocy dla zadłużonej Grecji. Moscovici mówił o tym w telewizji BFMTV w przeddzień spotkania eurogrupy.

"Sądzę, że jesteśmy bliscy rozwiązania" - powiedział, dodając, że byłoby nieodpowiedzialne, gdyby w poniedziałek nie udało się tego osiągnąć, zważywszy na starania, jakie wszyscy poczynili.

"Nie wiem, czy porozumienie będzie jutro, wiem jednak, że jest możliwe i pragnę go" - dodał francuski minister.

Spotkanie eurogrupy w sprawie dalszej pomocy dla Grecji odbędzie się w poniedziałek w Brukseli z udziałem szefa Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghiego i szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde.

W środę międzynarodowi kredytodawcy Grecji odłożyli do poniedziałku swe negocjacje w sprawie dalszej pomocy dla tego kraju. Decyzja taka zapadła po trwających blisko 12 godzin rozmowach ministrów finansów państw strefy euro oraz szefowej MFW Christine Lagarde. Uczestnicy brukselskiego spotkania debatowali między innymi na temat tego, czy Grecja spełniła warunki wypłacenia jej 31,5 mld euro jako kolejnej transzy programu pomocowego, finansowanego przez UE, EBC i MFW.