Jak pisał "Pulsu Biznesu",  komornik ma zająć wszystkie produkty (spożywcze oraz sprzęt RTV i AGD) sprzedawane przez sieć w zaprojektowanych przez Wyspiarzy opakowaniach.

Biedronka miała nie zapłacić za koncept opakowań, choć sprzedaje w nich towar pod własną marką.

Komornik umówił się z prawnikami agencji, że egzekucja rozpocznie się w środę w południe. Na pierwszy ogień ma pójść flagowy sklep Biedronki w Warszawie, mieszczący się w biurowcu Jeronimo Martins - portugalskiego właściciela tej największej w Polsce sieci handlowej. Z nieoficjalnych informacji "PB" wynika, że od marca 2012 r. Biedronka zwleka z zapłatą W&R kilkudziesięciu milionów złotych.

Wtedy w przysłanym PAP oświadczeniu Jeronimo Martins Polska oraz Rowe & Partners Limited potwierdzają, że są w sporze, jednak wartość roszczeń jest o wiele niższa. Nie będą także w środę - czytamy w dokumencie - "podjęte jakiekolwiek działania prawne przez komornika, wobec całego asortymentu produktów Jeronimo Martins Polska S.A., w tym RTV i AGD".

"Pomimo zawisłego przed sądem sporu, strony prowadzą rozmowy w celu polubownego zakończenia sprawy" - podkreślają autorzy oświadczenia.

„Oświadczenie „Pulsu Biznesu" 

Bonnier Business Polska Sp. z o.o., redaktor naczelny „Pulsu Biznesu" Tomasz Siemieniec oraz Jarosław Królak oświadczają, że w materiałach prasowych dziennika „Puls Biznesu" pod tytułami „Komornik puka do drzwi Biedronki" oraz „Biedronka wyciąga rękę do zgody z brandagencją", z 17 października 2012 r. i 18 października 2012 r., na skutek błędu opublikowane zostały niepotwierdzone informacje dotyczące sporu Jeronimo Martins Polska S.A. z Rowe & Partners Ltd. W wyniku powyższego zmuszeni jesteśmy oświadczyć, że:

1. Spór pomiędzy Jeronimo Martins S.A. a Rowe & Partners Ltd. nie dotyczy zapłaty kwoty kilkudziesięciu milionów złotych i nie zostało potwierdzone, że Jeronimo Martins Polska S.A. zwleka z zapłatą tej kwoty na rzecz Rowe & Partners Ltd. od marca 2012 r.

2. Postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie o zabezpieczeniu roszczeń nie przewiduje zajęcia w sklepach Biedronka produktów w postaci sprzętu RTV i AGD.

3. Jeronimo Martins Polska S.A. nie nakazywało swoim pracownikom niewpuszczania komornika do sklepu Biedronka przy ulicy Dolnej 3 w Warszawie. Ponieważ w wyżej wskazanych sprawach informacje „Pulsu Biznesu" okazały się nieprawdziwe, w porozumieniu z Jeronimo Martins Polska S.A. publikujemy niniejsze oświadczenie i wyrażamy ubolewanie z powodu popełnionego błędu.”