Wyprzedzeniowy atak LTE: niższe ceny, szybszy internet

autor: Michał Fura26.10.2012, 07:21; Aktualizacja: 26.10.2012, 11:59
LTE to już standard światowy.

LTE to już standard światowy.źródło: ShutterStock

Plus i Cyfrowy Polsat przyspieszają mobilny internet do 150 Mbit/s oraz obniżają cenę. Analitycy są zdziwieni taką promocją produktu, który rzekomo sprzedaje się świetnie i nie mają go rynkowi rywale.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • Michał(2012-10-26 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast obniżać cenę mogliby zwiększyć limity transferu, bo przy obecnych trochę za szybko się wyczerpują. Ale może właśnie o to chodzi.

    Odpowiedz
  • lukas(2012-10-26 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Prawda jest taka, że to się źle sprzedaje - pan Libicki jak zwykle gada głupoty.
    Wg sierpniowego raportu tylko 100tys. osób korzystało z internetu w CP.

    Odpowiedz
  • Rafał(2012-10-26 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mam w nosie przyspieszenie, bo 100 Mb/s jest aż nadto oraz obniżkę cen... Wolę promocję bez kretyńskich limitów transferu, bo co mi z sieci która nadaje się najwyżej do przeglądania stron internetowych

    Odpowiedz
  • a(2012-10-26 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    i co z tego że zwiększa prędkość jak dalej obowiązują idiotyczne limity

    Odpowiedz
  • rolon(2012-10-26 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Na ch... komu szybki mobilny internet w CENTRUM MIASTA, gdzie są punkty WiFi i dostęp do kabla w domu czy firmie? Już 20 km od Warszawy internet mobilny chodzi 460 km/s (i to tylko nominalnie, bo faktycznie często zrywa połączenie - na ogół właśnie w trakcie przesyłania kilkumegowego pliku i trzeba zaczynać od początku). Tak było 4-5 lat temu i NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO. Kiedyś pan z Plusa bez krępacji stwierdził, że "połączenia głosowe mają priorytet i jak jest za duże obciążenie nadajnika, to transmisja danych może być spowalniana albo wyłączana". Na nic się zdały moje reklamacje. Odpowedź była jedna: my gwarantujemy prędkość DO iluśtam kb/s, więc może być mniejsza.

    Odpowiedz
  • xXx(2012-10-26 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    To jak auto potrafiące osiągnąć prędkość 300 km/h, ale z bakiem o pojemności 5 litrów. Powodzenia w sprzedaży.

    Odpowiedz
  • Mietek(2012-10-26 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Niech Cyfrowy Polsat w pierwszej kolejności poprawi parametry swojego szybkiego internetu. Korzystam z CP od pół roku i w ok. Gliwic to ten ich szybki internet jest gów...ny, prędkość czasami jest niezła (2-7 Mb/s), ale dane Ping i Jitter to już średniowiecze. Dla graczy MMO taki niestabilne łącza to po prostu katastrofa.

    Odpowiedz
  • l ul(2012-10-26 15:00) Zgłoś naruszenie 00

    w d... sobie wsadzcie mam się wiązać z barachłem na 2 lata pod groźbą grzywny 2500 zł?

    Odpowiedz
  • _(2012-10-27 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Problemem są modemy (drogie, rzadko spotykana na świecie częstotliwość), a nowe pasmo tylko pogłębi ten kłopot.

    Odpowiedz
  • puchacz(2012-10-28 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Z takimi limitami transferu, pingiem i jittereami to... Możecie mnie cmoknąć w przedziałek:)
    Ten cały LTE w tej formie co teraz to najwyżej do szybkiego otwierania stron www się nadaje...

    Odpowiedz
  • malkontent(2012-11-22 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    kupcie sobie lepszy sprzęt i parę zyli więcej na transfery -to pogadamy

    Odpowiedz
  • Arkadiusz(2012-12-18 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    W ubiegłym tygodniu testowałem modem Huawei E398. jestem w największym zasięgu wewnątrz budynków. Nadajnik znajduje się w odległości ok. 300 m. Siedząc przy laptopie widzę ten nadajnik. Prędkość pobierania wynosiła od 1 Mb do 11 Mb. Najwięcej w przedziale 1 do 5 MB. W ciągu dnia to było różnie. W 60% czasu pracy szybkość ściągania była od 1 kbps do ca 900 kbps. Gwoli prawdzie muszę dodać, iż jest to o niebo szybciej aniżeli na dotychczasowym modemie USB. Jednakże podawane przez przez Plus i Polsat 100 czy 150 Mb to bajki. Moze w godzinach nocnych i to wtedy kiedy ściągacze filmów i klipów pójdą spać będzie to ca 40 Mb. W nocy nie testowałem. Informację o nocy otrzymałem od kolegi. Test prowadziłem przez tydzień w równych porach dnia. Mimo pic reklamy wymieniam mój modem ma modem USB, gdyż na moim modemie (3G) wyciągam najwyżej 1 Mb.

    Odpowiedz
  • tatles(2013-02-07 23:49) Zgłoś naruszenie 00