Polska wyrzuca unijne miliardy w błoto

autor: Elżbieta Glapiak25.10.2012, 06:45; Aktualizacja: 25.10.2012, 08:17
Dotacje z UE nie zawsze są przeznaczane na rozwój gospodarki

Dotacje z UE nie zawsze są przeznaczane na rozwój gospodarkiźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Jock Fistick

W latach 2008 – 2012 wydaliśmy 167 mld zł . Część środków zmarnowano. Urzędnicy, aby uzgodnić zasady współpracy, muszą się spotkać. Płaci Unia Europejska.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (32)

  • ZMUSZANA DO SZKOLEŃ JAKO,, SZTUKA"(2012-10-29 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    SZKOLENIA NIKOMU NIE POTRZEBNE I NIC NIE WNOSZACE ZA WIELKĄ KASĘ . UCZESTNICY SZKOLEŃ ZGANIANI NA SZTUKĘ. GANGI SZKOLĄCYCH!!! ZGROZA!!! MARNOTRAWSTWO !!!
    A PRACY JAK NIE BYŁO TAK NIE MA!!!

    Odpowiedz
  • księgowa(2012-10-25 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    My wyrzucamy w błoto ? To UE NARZUCA nam takie bzdury ! Czy my się chwalimy ? My budujemy scierzki rowerowe !!! podczas gdy Niemcy ROZWIJAJĄ gospodarkę.

    Odpowiedz
  • bk(2012-10-26 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Tym powinno się zająć CBA. Znam doskonale ten temat i nie mogę pojąć jak
    za nic nie robienie pieniądze grube , bardzo grube idą do cwaniaczków , ukladów niby koordynatorów , asystentów, doradców itd. To jest wszystko
    ściema na papierze , przetargi z kolesiami ustawione . Na papierze wszystko gra bo ci co korzystają z tego dobrze wiedzą , ze wystarczy aby na papierze było dobrze. Robi się to w czasie pracy , czyli podwójne pieniądze. A juz chorym jest dlaczego wojewódzkie urzędy pracy przyjmują do konkursu projekty ,istne bzdury wyssane z palca. Dają na to
    miliony , tylko kabzę nabijają cwaniacy. Nikt nie sprawdza ze ciagle są ci
    sami ,bo wystarczy zmienic tytuł projektu. Efektów nie ma żadnych /Tak jest . Organizacje pozarzadowe to pralnie brudnych pieniedzy z WUP w Poznaniu.

    Odpowiedz
  • ano(2012-10-26 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nieodparte wrażenie, że nie piszą komentarzy tylko tzw. "euroentuzjaści".

    Odpowiedz
  • rolnik(2012-10-25 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    Jest takie powiedzenie , zresztą zza oceanu ,,błyskotki demokratycznej,,
    NIE UMIAŁ NIC KONKRETNEGO ROBIĆ POSZEDŁ NAUCZAĆ.Tak i nasze nieroby, nie umieją nic robić ale nauczają innych, kasa z pensyjki urzędniczej lub nauczycielskiej , baaaaaaaardzo dużo wakacji i wolnego w roku, do tego kasa unijna za projekty nauczania Polaków, choć od czasu do czasu to żenada co opowiadają szkoleniowcy.Aż szkoda unijnych pieniędzy na te pseudo szkolenia, w końcu pochodzą od podatników europejskich.

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2012-10-25 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jedynym celem zleconym administratorom Polski jest Jej unicestwienie

    Odpowiedz
  • samtron(2012-10-25 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo chętnie rob ili za pieniądze unijne szkolenia i przeliczali w ero jak np. w Gorzowie w Wojewódzkim Zakładzie Doskonalenia P. W. Z. WILKI KONSULTANT
    jak zapytałam czy po szkoleniu osoby będą zatrudnione to już wiecej nie odezwano się do mnie, To jest czysty absurt, jak tak można było postępować, ciągnąć kasę tylko ni patrząc na ludzi, trzeba ich teraz rozliczyć ile osób zatrudnili i tak pieniązki z uni płyną

    Odpowiedz
  • jan(2012-10-25 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Jak dostać fundusz!!! Znam firmę z kapitąłem niemieckim. Na funduszu załozycielskim kilka maszyn ZDEZELOWANYCH bez wartości ( nadają się wyłącznie na złom ) Napisała projekt i DOSTAŁA 52 milony EUR dotacji Tak to się robi

    Odpowiedz
  • inżynier z PRL(2012-10-25 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie, aby wybudować basen, oczyszczalnię ścieków czy operę z funduszy UE trzeba mieć wkład własny czyli wziąć kredyt z banku (zachodniego, bo my nie mamy banków własnych). Ponadto, trzeba kupić materiały i komponenty, oczywiście z importu, bo my już nie mamy swojego przemysłu.Wniosek z tego taki, że inwestycje dotowane przez UE nakręcają koniunkturę firmom i bankom zachodnim a my biedniejemy, bo trzeba spłacać kredyty. Jeśli nie rozumiesz o co tu chodzi, to przeczytaj ten tekst jeszcze raz. Obudźcie się.

    Odpowiedz
  • cd(2012-10-25 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    WIĘKSZOŚĆ TZW UNIJNYCH PIENIĘDZY WRÓCIŁA DO UNII POPRZEZ UNIJNYCH WYKONAWCÓW- KNOT-INWESTYCJI W POLSCE, CZĘŚĆ Z NICH I TO ZNACZNA ZOSTAŁA WYDANA NA PROWIZJE UNIJNYCH I POLSKICH URZĘDASO-ŁAPÓWKARZY. WIDAĆ TO DOKŁADNIE NA CAŁYM CYKLU BUDOWY AUTOSTRAD W POLSCE.

    Odpowiedz
  • Jaromir(2012-10-25 17:19) Zgłoś naruszenie 00

    Do: 2 Gość z IP: 83.6.204.*
    On ją bierze i ... wypier...a daleko od siebie!

    Odpowiedz
  • dana(2012-10-25 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Niech napiszą za ile oddali nasze ( Polskie ) banki - za NIC

    Odpowiedz
  • b.(2012-10-25 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    a polska wschodnia ma się rozwijać bez pieniędzy - spoko panie Antczak, niech się pan tu przeprowadzi i pożyje za 1500 zł na rękę (to i tak dużo)

    Odpowiedz
  • danka(2012-10-25 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    Komentarz jest bardzo trafny. My pracujemy u innych na etatach ( złodziejskich ) Hipermarkety nie płacą podatków w Polsce i urzędy skarbowe ich nie kontrolują. Cisna tylko Polaków

    Odpowiedz
  • księgowa(2012-10-25 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    Wiele firm z NIemiec zarejestrowało się w Polsce i WYLIZUJĄ środki unijane przeznaczone dla Polski . Polskich przedsiębiorstw jest garstka . Dlatego Niemcy nie protestują przy podziale budzetu!

    Odpowiedz
  • członek PO(2012-10-25 14:43) Zgłoś naruszenie 00

    oj tam zaraz Polska wyrzuca... ważne, że my z POmamy z tego wielomilionowe premie

    Odpowiedz
  • Fabian(2012-10-25 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    nic się nie stało, Polacy nic się nie stało :)

    Odpowiedz
  • Drogi , przebudowy , nowe obiekty ..to OK(2012-10-25 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Ale bzdetne szkolenia???... Też zasiliły Nas w gotówkę , a gotówka po kilku obrotach choćby w samym VAT zasiliła Budżet.

    Wiec nie ma co narzekać

    Odpowiedz
  • Jaguar(2012-10-25 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    Wcale sie nie dziwie że brytyjczycy chca ograniczenia wspólnego budzetu unijnego,gdyz zmniejszy to skale wielkiego marnotrastwa publicznych pieniedzy.Nie wiem na co "wydatkowano" miliardy z PO KL/programy miękkie/ i gdzie sie te pieniadze podzialy skoro Urzędy Pracy w Polsce nie maja pieniedzy na praktyczne kursy zawodowe/techniczne/ dla bezrobotnych czy tez osob potrzebujacych podwyzszyc swoje kwalifikacje!!!

    Odpowiedz
  • UE to rynek zbytu dla płatników netto(2012-10-25 09:28) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko pięknie Panie redaktorze, tylko jest jedno "ale". W UE nie ma solidarności, jest to rynek zbytu dla kilku państw tzw. płatników netto, którzy z każdego wpłaconego euro odzyskują według ostatnich szacunków 87 eurocentów do wspomożenia własnej gospodarki, własnych firm. Spyta się Pan, a w jaki sposób, a no w taki że dając kasę ustalili limity, zakazy wspomagania własnych firm (dotyczy tylko niektórych państw UE jak np. Polska bo inni np. mogą dotować banki itp. - my za pożyczki płacimy kary do UE) - w efekcie musimy korzystać z narzuconych technologii tamtych krajów, ograniczać własną produkcję, uprawy, likwidować rybołóstwo, cukrownictwo itp. UE chętnie daje kasę, ale właśnie na takie działania jak pan podał w artykule. Niestety takie działania nas dobijają i naszą gospodarkę - taka jest polityka UE. Stracimy całkiem swoją gospodarkę i będziemy na sznureczku kupować to co nam
    ue wskaże. Tak było z Grecją i stąd się wzięły te wszystkie problemy krajów południa Europy. UE daje kasę ale tylko na to na czym nie mozemy zarobić, a my bierzemy - później będziemy następca Grecji.

    UE to rynek zbytu dla kilku krajów, gdy wewnętrzny rynek się nasyci wówczas następuje rozszerzenei UE o następnych jeleni, którzy uważaja że dla nich to wielka sprawa, a są zwykłym rynkiem zbytu. W UE nie ma solidarności a ostatnie działania dobitnie to pokazują do czyjej bramki kto gra i jak dba o interesy własnych firm, banków. Nie liczy się pomoc dla Grecji tylko zwrot kasy bankom swooich krajów, które utopiły tam kasę.

    I tyle w temacie rozsądny zrozumie.

    Odpowiedz