Polska uchroniła się przed skutkami kryzysu finansowego i może pokazać skuteczne rozwiązania ograniczające ten kryzys - powiedział w piątek prezydent Bronisław Komorowski na spotkaniu z przedstawicielami banków centralnych Europy Środkowo-Wschodniej i Azji.

Prezydent powiedział, że spotkanie jest dla niego wyjątkową okazją, aby uzyskać jak najwięcej informacji ze strony osób, które mają nie tylko wystarczającą wiedzę i doświadczenie, ale także - przynajmniej tak się politykom wydaje - duże możliwości wpływania na bieg spraw ekonomicznych na świecie.

"Szczególnie łatwo jest rozmawiać o roli banków centralnych, o roli także w zakresie przezwyciężania kryzysu (...) w Polsce, która uchroniła się przed skutkami kryzysu finansowego, kryzysu bankowego sprzed paru lat, a obecnie należy do grona nielicznych krajów Unii Europejskiej, które skutecznie opierają się zagrożeniom wynikającym z kryzysu ekonomicznego strefy euro. Powiem więcej - z kryzysu obejmującego chyba główne kraje świata zachodniego" - powiedział Komorowski.