Rewolucja na poczcie: wszystkie rachunki opłacisz za darmo, ale pod jednym warunkiem

autor: Jacek Uryniuk04.10.2012, 07:12; Aktualizacja: 04.10.2012, 08:12
Liczymy, że uda nam się pozyskać nowych klientów i zwiększyć przychody w ramach grupy Poczty Polskiej - twierdzą przedstawiciele Poczty Polskiej.

Liczymy, że uda nam się pozyskać nowych klientów i zwiększyć przychody w ramach grupy Poczty Polskiej - twierdzą przedstawiciele Poczty Polskiej.źródło: ShutterStock

Na rynku opłat masowych szykuje się prawdziwa walka. Poczta Polska, która kiedyś była niekwestionowanym liderem, a od kilku lat konsekwentnie traci pozycję, przystępuje do kontrofensywy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (18)

  • rpr(2012-10-05 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    pracowąłem w Banku Pocztowym i powiem jedno: NIE POLECAM, stawki śmiechowe, sprzęt za gierka kupowali chyba, ogołnie nie polecam. I jak ktoś tu pisał fakt, system często siada, nic nie można zrobić. Lepiej by bylo jakby BPocztowy został kupiony przez inny bank w celu przejęcia portfela klientów.

    Odpowiedz
  • #(2012-10-04 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    ...to marcheweczka już jest a gdzie kijeczek :)

    Odpowiedz
  • K(2012-10-04 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    Inni już dawno na to wpadli i nikt przy zdrowych zmysłach na to nie pójdzie bo nie dosyć ,że przelew idzie najkrócej 48 godzin to mam jeszcze stać w kolejkach? A ile to niby konto ma być bezpłatne? Musztarda po obiedzie!

    Odpowiedz
  • ada(2012-10-04 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze tylko trzeba wymienić wiecznie niezadowolony personel i zlikwidować kolejki i będzie cacy

    Odpowiedz
  • badziewie(2012-10-04 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    POCZTA próbuje już wszystkiego, niedługo to będzie można u nich kupić chleb i do chleba, tylko komu będzie się chciało stać w kolejkach.

    Odpowiedz
  • znak(2012-10-04 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    A co z pocztami z których nic nie można odebrać czynnymi od 9 do 14. I co mi po awizie, jak nie mam urlopu, a tylko wzięcie 1 dnia urlopu umożliwia odebranie listu poleconego.

    Odpowiedz
  • ett(2012-10-04 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Niech jeszcze polikwidują więcej placówek w terenie, a tym szybciej obudzą się z ręką w nocniku!
    Kto będzie jeździł do miasta i stał w tasiemcowej kolejce, aby zaoszczędzić 50 groszy!

    Odpowiedz
  • Poczta obsługuje Nas od urodzenia...(2012-10-04 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Małe Placówki znaja wszystkich swoich mieszkańców , a Listonosze to starzy znajomi ...

    Ale zamiast SMSsem dac znać że Paczka jest do odbioru na Poczcie.
    To wrzuca mi Awizo bo paki targac nie będzie - gdyby był SMS to bym 2 razy samochodem nie dymał.

    Pocztowcy... zamiast Banków - stwórzcie system obsługi Swoich Lojalnych i Stałych KLIENTÓW !!!

    chocby te SMSy o paczkach, poleconych czy przekazach pocztowych.
    czy to takie trudne

    Odpowiedz
  • hitaczi(2012-10-04 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    A może tak: rachunki opłacisz bez prowizji jeśli jednocześnie kupisz rajstopy z wystawy i SuperTydzieńTV.

    Odpowiedz
  • ja(2012-10-04 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    ...kijeczek to zwolnienia listonoszy...

    Odpowiedz
  • Donek(2012-10-04 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    Nic tej firmie już nie pomoże! A na pewno nie pomysły tego Zarządu Poczty z Łodzi.Idą po prostu na dno ale z całą kasą i ochraniają lotnisko w Modlinie

    Odpowiedz
  • biwi(2012-10-04 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro ma się konto w Banku Pocztowym i można płatności dokonywać przez internet to po co chodzić jeszcze na pocztę z jakimiś rachunkami ? Przecież to logiczne.

    Odpowiedz
  • ala(2012-10-04 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    Reanimacja umarłego nic nie da.

    Odpowiedz
  • Małgośka45(2012-10-04 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    A kolejki i ciągnące się godzinami stanie też zlikwidują ? Przelewy też będą szły dużo szybciej niż 3 tygodnie ? Nikt normalny w tym molochu któremu komputery zamiast pomóc przeszkodziły nie chce konta a tym bardziej kontaktu z Tą Instytucją .

    Odpowiedz
  • Bolo(2012-10-04 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    Większość z pozyskiwanych klientów Banku Pocztowego to pracownicy lub rodziny pracowników zmuszanych do realizacji planu narzuconego przez zarządy. Systematycznie system informatyczny banku leży, w efekcie czego próby odzyskania gotówki przez cały dzień spełzają na niczym.

    Odpowiedz
  • Jar5(2012-10-08 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    Teoretycznie powinien to być bardzo dobry bank. Ma najwięcej placówek a w połączeniu z PKO BP najwięcej bankomatów i dlatego założyłem tam konto osobiste. Gdy przychodzę na pocztę ( do Banku Pocztowego) to z wypłatą gotówki z mojego konta jest zawsze jakiś problem - to nie działa system. to pani z okienka nie może się zalogować albo trwa "konserwacja systemu". Z bankomatu można wypłacić gotówkę tylko 2 razy w miesiącu bez opłaty manipulacyjnej. Przy następnych wypłatach pobiera się opłatę manipulacyjną 4 zł

    Odpowiedz
  • michalina(2012-10-05 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    tak to mogę stwierdzić,że panie na poczcie robią łaske ,że się tam przychodzi i coś się chce ,obsługa okropna,uśmiech przyklejony-wymuszony.Listonosze nie doręczją poczty tylko zostawiają awiza mimo ,że jest się w domu!!.Załżenienie konta w Banku Pocztowy to strata czasu i niewiarygodnośc tej instytucji!Ograniczenie godzin załatwiania petentów i ta ochrona pocztowa to żenada.Za komuny poczta w moim powiatowym mieście otwarta była do godziny 22 bo ludzie pracowali na zmiany!!! teraz do 18 jak sklep z butami. To smierdząca biedronka czynna jest do 22,żabka do 23 godziny i tam płace wszystko za grosze.Jeszcze troch to te obiekty zabytkowe o ogromnej powierzchni w których funkcjonuje poczta zamykać będą o 15 godzienie.Z poczty kiedyś polskiej to zostały tylko wspomnienia i piękne zabytkowe obiekty często w ruinie.

    Odpowiedz
  • observer(2012-10-04 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    A może PIERWSZYM KROKIEM będzie likwidacja kolejek w urzędach (w całej Polsce) ???

    Odpowiedz