Kryzys? Jaki kryzys? Państwowe instytucje żądają coraz więcej pieniędzy

autor: Marek Chądzyński11.09.2012, 06:56; Aktualizacja: 11.09.2012, 08:25
Instytucje chętnie zwiększają swoje budżety, choć zdarzają się i wyjątki

Instytucje chętnie zwiększają swoje budżety, choć zdarzają się i wyjątkiźródło: ShutterStock

Tylko cztery spośród kilkunastu instytucji i urzędów wprowadziły oszczędności i nie zwiększyły swoich budżetów. Czy parlament zablokuje pazerność "świętych krów"?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (13)

  • real(2012-09-11 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ile jeszcze debilizmów wymyślą ?
    Bezrobocie rośnie, a chętnych do pracy przybywa. Aż 38 osób na jedno miejsceskomentuj
    W sierpniu w urzędach pracy w całym kraju było 74,7 tys. propozycji zatrudnienia, czyli o 10,4 tys. więcej niż w lipcu – wynika ze wstępnych danych resortu pracy. Ale na koniec sierpnia było ich już tylko 51,7 tys. W rezultacie na jedną ofertę pracy przypadało 38 zarejestrowanych bezrobotnych. To jednak i tak lepiej niż na koniec lipca, gdy były to 44 osoby.
    Z N O W U S U K C E S.
    Żyd wyniszcza Polske i Polaków

    Odpowiedz
  • nj(2012-09-11 19:56) Zgłoś naruszenie 00

    grubas kaszalot musi miec za co żreś

    Odpowiedz
  • podatnik(2012-09-11 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    PO co w tym kraju senat, tego pojąc nie mogę, przechowalnia za pieniądze podatników.Czy nie muszą się obawiać, no nie wiem.Wiem natomiast, że firmy masowo zawieszaja działalność lub ja całkowicie likwidują, pożyjemy, zobaczymy.

    Odpowiedz
  • kali(2012-09-11 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    OBIECANKI CACANKI 13% BEZROBOCIA TEGO OD CZASU WOJNY SIĘ NIE PAMIĘTA !, CO DRUGI POLAK NIE MA PRACY !, 2 MIL. NA DOROBKU ZA GRANICĄ !, UMOWY ŚMIECIOWE -CO POWODUJE BRAK SKŁADEK EMERYTALNYCH I ZDROWOTNYCH ORAZ BRAK PERSPEKTYW NA ŻYCIE LUDZI SZCZEGULNIE MŁODYCH !, DRÓG NIE MA ! BO: CHINCZYCY -BE, POLSKIE FIRMY -BE, POLSKIE LOBBOWANE PRZEZ MARCINKIEWICZA -BE, TO MOŻE RZĄD SAM WYBUDUJE TE DROGI ? TAK NIE RÓBMY NIC, LEPMY PIEROGI !, DROŻYZNA !, NIEZROZUMIENIE SPOŁECZE !, SKOK NA EMERYTÓW !, WOJSKO !, CAŁĄ MUNDURÓWKĘ ! - TYLKO SLD ZA SWOICH CZASÓW DAŁO MUNDURÓWCE PRZYWILEJE ! -SŁUŻBA ZDROWIA W OPŁAKANYM STANIE ! -PO CO LECZYĆ LUDZI WG. PANA ARŁUKIEWICZA NIECH UMIERAJA -NIE DAMY IM LEKÓW !, OŚWIATA W OPŁAKANYM STANIE -LIKWIDUJMY SZKOŁY PO CO NAM WYKSZTAŁCIUCHY !, KOLEJ, LOT, FSO ITD. -SPRYWATYZOWĆ, KONSOLIDOWAĆ, KOMERCJALIZOWAĆ PO CO NAM ONE NIECH LUDZIE W 21 WIEKU KUPIĄ SOBIE OSIOŁKI ! PO PROSTU BURDEL JAKIEGO MOJA BABCIA/DZIADEK NIE PAMIĘTAJĄ ! I TERAZ MÓWIĄ JEDNYM GŁOSEM LEWICO WRÓĆ ! PRECZ Z RZĄDEM PO/PSL !

    Odpowiedz
  • nk(2012-09-11 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    IPN tylko ta instytucja ma prawo do wzrostu wydatków o 200 % i więcej.

    LUSTRACJA jest najważniejsza. Nic innego się nie liczy !!!
    IPN w każdej szkole i przedszkolu !!! - stąd wzrost wydatków.

    Odpowiedz
  • nie PO(2012-09-11 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Do Gościa!
    Jak tam pracuje sie "szanownym" nic nie robiacym urzędzie!!??
    Zapraszam na zasiłek dla bezrobotnych!..

    Odpowiedz
  • __j(2012-09-11 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    @Gość
    "Rzetelniejsze i nie nastawione na sensację byłoby podanie jak mają się kwoty zapłanowane budżecie w przez poszczególne instytucje do ilości osób w nich zatrudnionych."

    Człowieku, w tym problem, że instytucje państwowe są nieefektywne. O jakich Ty podwyżkach mówisz? Tam trzeba zwalniać. Zaraz ktoś będzie płakać, że oni tacy zarobieni. Zarobieni nikomu niepotrzebną pracą.

    Odpowiedz
  • ewa(2012-09-11 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    a nauczycile to co ! tak samo mają co roku wieksze podwyżki

    Odpowiedz
  • baca(2012-09-11 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Kilka dni temu -
    -"Minister finansów Jacek Rostowski uspokaja, że w 2013 r. PKB osiągnie 2,5 % jak w tym...zasugerował w piątek w Sejmie, że w 2013 r. wzrost gospodarczy powinien wynieść tyle co w tym – 2,5 proc. – i w związku z tym nie będą potrzebne żadne radykalne kroki. "

    biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/643684,pkb_na_plusie_dzieki_eksportowi.html

    Czegoś tu nie rozumiem ? Skoro jest tak dobrze , a tu słyszę że nastąpi wzrost akcyzy, podatków, a także likwidację ulg i zamrożenie płac sfery budżetowej , to O CO TU CHODZI ?

    KTÓRY Z NICH KŁAMIE ?
    Premier Tusk że jest tak żle , czy minister Rostowski że jest i będzie tak dobrze ?

    Odpowiedz
  • sn(2012-09-11 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Rozrost admin.Rządu i samorządu jest niebotyczny . Za PRL przy systemie socjalistycznym nakazowo-rozdzielczym (dzielono papę, stal, cement,śrubki itp) było zatrudnionych ok.180 tys. teraz jest ok.460 tys.gdy tego nie ma rozdzielnictwa. Kosztem podatków utworzony został system informatyzacji kraju i powinny być uproszczone przepisy a tu taki jest przerost administracji nawet o 30%, niepotrzebnej , wręcz biurokratyzującej kraj, wzajemnie przeszkadzającej , utrudniającej życie Obywatelom, którzy ledwo wyliczają się do 1 -ego w dobie kryzysu. Nie mogą się doprosić o jednolite teksty aktów prawnych, aby można bez utrudnień i wątpliwości zapisów, prawo przestrzegać.
    przykład poniżej.


    Witam ! Do Komisji INF Sejmu
    Nadal brak odpowiedzi i jednolitych tekstów aktów prawnych ,serwowanych na stronie sejmu> prawo>akty internetowe a w szczególności nie wywiązauje się z tego Min.Transportu ,który odpowiada za budownictwo i takie prawo jak rozp. MI z dnia 12.04.2002r zmn. 12.03.2009r DU nr 56 poz.461.Zmieniane kilka razy,że nawet architekci gubią się w tych przepisach nie mogą ustalić aktualności paragrafów.
    Oczekujemy tego od Sejmu jako grupa ludzi ,która ma przestrzegać prawa. W dobie informatyzacji rządu i aktów prawnych DU nie powinno to stanowić szczególnych wysiłków.
    Z poważaniem

    Odpowiedz
  • Za ile fundujemy wiarę(2012-09-11 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    całemu społeczeństwu zamiast wiedzy??
    Czy już nauczyli się wszyscy klęczeć, jak nie to na kolana.

    Odpowiedz
  • gość(2012-09-11 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Dziennikarz, który pisał ten artykuł, nie grzeszy zbyt wysoką kulturą. Nazywanie legalnie działajacych organów "świętymi krowami" jest co najmniej naruszenim dóbr osobistych tysięcy ludzi w tych instytucjach zatrudnionych. Gdyby dziennikarz chciał być obiektywny podałby również informację o tym, że niektóre z tych instytucji nie otrzymały w ciagu ostatnich 3 lat ani grosza na podwyżki płac.
    Rzetelniejsze i nie nastawione na sensację byłoby podanie jak mają się kwoty zapłanowane budżecie w przez poszczególne instytucje do ilości osób w nich zatrudnionych.

    Odpowiedz
  • real(2012-09-11 07:52) Zgłoś naruszenie 00

    Ile idzie na inwigilację obywateli ? To nie zart,bo kwoty są ogromne.

    Odpowiedz