Obie spółki dopisano do listy podmiotów, które nie mają zezwolenia Komisji "na wykonywanie czynności bankowych, w szczególności na przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem".
Chodzi o naruszenie prawa bankowego
Katarzyna Mazurkiewicz z biura prasowego KNF powiedziała PAP, że w obu przypadkach Komisja wysłała do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, chodzi o naruszenie prawa bankowego.
Spółka Alkor Trade podaje, że prowadzi działalność inwestycyjną na rynkach kapitałowych w Polsce i na świecie. "Bierzemy udział w ofertach pierwotnych na GPW i NewConnect. Interesuje nas zakup udziałów w firmach będących poza rynkiem publicznym. Pomagamy w rozwoju ciekawych przedsięwzięć w roli Anioła Biznesu. Aktywnie działamy na rynku instrumentów pochodnych" - informuje spółka.
Spółka Alkor Trade odpiera zarzuty - nie przyjmowaliśmy wkładów pieniężnych w celu obciążenia ich ryzykiem
Prezes Alkor Trade Robert Krassowski poinformował PAP w przesłanym stanowisku, że KNF nie kontaktowała się ze spółką, aby uzyskać wyjaśnienia. "Dlatego chcemy jednoznacznie stwierdzić, że nigdy nie przyjmowaliśmy i nie przyjmujemy wkładów pieniężnych w celu obciążenia ich ryzykiem" - napisał prezes Alkor Trade. Zapewnił, że w każdej chwili może udostępnić wszystkie wyciągi bankowe i przepływy pieniężne z banku, w którym firma ma rachunek.
Według Krassowskiego w dokumentach tych nie ma choćby małego śladu, że ktokolwiek powierzył spółce jakiekolwiek środki. Zdaniem prezesa Alkor Trade jedyne środki, które są wystawiane na ryzyko, to pieniądze wspólników spółki, co nie jest zakazane prawem.
"Decyzja KNF jest nie tylko krzywdząca, ale najzwyczajniej mija się z prawdą."
Rozumiemy aktualną atmosferę wokół parabanków, ale nie możemy doprowadzić do sytuacji, że bez jakiejkolwiek próby nawiązania kontaktu firma na takiej liście jest umieszczona" - ocenił szef spółki.
Natomiast Mizar Profit informuje na stronie internetowej, że jest marką handlową niebędącą bankiem, której właścicielem jest międzynarodowa grupa finansowa. Przedmiotem działalności Mizar Profit jest "bankowość inwestycyjna (rozumiana jako pośrednictwo i doradztwo w transakcjach udziałami, akcjami, certyfikatami i obligacjami, obsługa przejęć i przekształceń oraz zawieranie transakcji na rachunek własny - bez działalności brokerskiej)".
Zysk 16,6 proc.
W ofercie Mizar Profit jest kontrakt rentierski, który - jak zapewnia firma - umożliwia pewny zysk w wysokości 16,6 proc. w skali roku.
Oba przedsiębiorstwa informują na swoich stronach internetowych, że współpracują ze sobą.
W poniedziałek KNF poinformowała, że w stosunku do wszystkich parabanków znajdujących się na liście ostrzeżeń publicznych - z wyjątkiem firmy, która ma siedzibę w Panamie - złożyła doniesienia do prokuratur o podejrzeniu popełnienia przestępstw.
Komentarze (3)
Pokaż:
NajnowszePopularneNajstarszePolska krajem możliwości jak widać jest i to w tym wszystkim jest pokrzepiające dla nas forumowych pismaków :)
LINK: https://delecorp.delaware.gov/tin/controller
Spółka założona w 11.10.2011 numer w rejestrze Delaware 5064523
Teraz tylko opłacić 20$ i wiemy więcej :)
Ale to w poniedziałek
Miłego weekendu dla twórców międzynarodowej grupy finasowej Mizar Consalting Group LLC, której jedynym przedstawicielem na cały świat i Czechy jest Alkor Trade zarządzany przez znanego biznesmena z Józefowa, prezesa Roberta Krassowskiego.
Robi się coraz ciekawiej no nie? :)
Ciekaw jestem jakie szkolenia przechodzą handlowcy w Orange, że w ciągu roku zarządzają tak bogatymi korporacjami ;)
Oraz ile kasy zarabiają aby odłożyć na kapitały :)))))))
Chyba się zatrudnię ;)
Koszt założenia spółki w Delaware to AŻ 75$ :)
Z oficjalnej strony
"The Delaware Corporation Law Annotated requires that all Corporate, Limited Liability Company, Limited Partnership, Statutory Trust, General Partnership & Limited Liability Partnership names be submitted in application form accompanied with the appropriate fee of $75 per name. You may also file your Corporate, Limited Liability Company, Limited Partnership, Statutory Trust, General Partnership & Limited Liability Partnership name application on the web for the appropriate fee of $75 per name. You may use ACH debt from your checking or savings account or charge a Visa, MasterCard or Discover card. Click here to reserve your Corporate, Limited Liability Company, Limited Partnership, Statutory Trust, General Partnership & Limited Liability Partnership name on the web."
A wszystko to robi się jak?
Ano online bez ruszania pupy np z Józefowa. :)
Tak trochę poczytalem o podatkach w US i rozumiem na czym polagał numer z Mizar Consalting LLC.
Niby po co Delaware można zapytać, przecież mamy bliżej Cypr i tu pojawia się pierwsza odpowiedź koszty założenia spółki na Cyprze oraz jej utrzymania jest to kilka tysięcy euro rocznie mnimum.
Jeżeli ktoś nie ma takiej kwoty to w Delaware zakłada za kilkaset dolców w tym koszt rocznego utrzymania około 700-900.
Jednak jest jedno istotne ALE...spółka mająca siedzibę w Delaware NIE MOŻE prowadzić jakiejkolwiek działalności na terenie USA!
Czyli mówiąc krótko jest to podmiot założony za bardzo małą kasę w tzw. hotelu dla firm, często wręcz spółka założona online, która następnie zakłada rachunki bankowe np. w Polsce czy innym kraju i rozpoczyna działalność na terenie innego państwa bez konieczności opłacania podatku (choć nie jest to do końca pewne i polski urząd skarbowy w rożnych przypadkach może mieć zupełnie inne zdanie w temacie miejsca opodatkowania vs prawdziwe miejsce prowadzonej działalności).
Ale wracajmy do korzyści jakie płyną dla założyciela spółki w Delaware np takiej jak Mizar Consalting LLC ( tylko tak forma prawna może być tam założona).
Taka spoółka nie płaci w Polsce podatków od zysków kapitałowych, jeżeli pobierze pieniądze od inwestorów to w przypadku "awarii" przypadkowej czy też zamierzonej nikt ale to nikt nie ma szans na odzyskanie środków nawet gdyby one leżały na koncie spółki.
Właśnie to jest podstawowym zagrożeniem.
Natomiast co do korzyści o jakich czyta się na stronach Mizar to są one co najmniej względne.
Ponieważ żaden z klientów (rentierów ;) spółki zarejestrowanej w Delaware nie będzie korzystał z tego uprzywilejowania podatkowego, gdyż jest polskim rezydentem podatkowym.
Dlaczego więc skoro spółka chwali się na swoich stronach o MILIONOWYCH KAPITAŁACH (tam występuje coś takiego jak kapitał deklartatywny czyli do opłacenia nigdy) nie uruchomiła w Polsce FIZa (Fundusz Inwestycyjny Zamknięty), który to jest pod kontrolą KNF i może działać w świetle prawa polskiego oficjalnie emitując ceryfikaty i będąc bardzo wairygodnym podmiotem bez narażania się na zarzut o działalność parabankową.
Co wiecej gdyby ktoś tłumaczył, że zakładając w Delaware nie ma podatków to zakładając FIZa też NIE MA.
Jeżeli wiec międzynarodowa grupa finasowa Mizar Consalting LLC oraz jedyny przedstawiciel na cały świat i Czechy Alkor Trade mieli szczere intencje a także tak duże kapitały o jakich piszą dlaczego nie założyli FIZa?
No właśnie FIZ w przeciwieństwie do tworu z Delaware jest pod kontrolą KNF i zarządzającego TFI oraz kosztuje trochę wiecej niż 700 dolców w roku.
Tak jakieś 200 (DWIEŚCIE) razy więcej rocznie!
Może tu właśnie jest rozwiazanie zagadki nt prawdziwych kapitałów oraz celu Mizar i drugiej powiązanej (za Wikipedią) gwiazdy Alkor (Trade).
Coraz ciekawiej wygląda ta układanka.
Albo to było tylko naciągania klientów przez samą spółkę, która preparowała takie dokumenty.
Więc z prawdą najwyraźniej mija się prezes Rober Krasowski.
Tym powinna zająć się policja.