Tegoroczne Forum odbędzie się w dniach 4-6 września. Krynicka impreza to jedno z najważniejszych wydarzeń ekonomiczno-gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej; miejsce, gdzie spotykają się i dyskutują prezydenci, premierzy, ministrowie, ekonomiści i przedsiębiorcy, nie tylko z Europy. To w Krynicy od lat padały ważne deklaracje, powstawały nowe inicjatywy i nawiązywano nowe kontakty biznesowe.

Temat przewodni tegorocznego Forum nawiązuje do wciąż powracających pytań o najlepszy model gospodarczy oraz o cele społeczeństw w kontekście kryzysu finansowego.

Jak powiedział PAP dyrektor biura prasowego Forum Ekonomicznego Paweł Piszczek, jak co roku, do Krynicy przyjadą politycy, prezesi znanych firm i przedstawiciele świata gospodarczego. "Wśród nich swój udział zapowiedzieli m.in. komisarz ds. budżetu UE Janusz Lewandowski, wicepremier Ukrainy Walerij Choroszkowski, dyrektor generalna UNESCO Irina Bokova, prezes rosyjskiej Fundacji Efektywnej Polityki Gleb Pawłowskij oraz wicepremier i minister Administracji Publicznej i Sprawiedliwości Węgier Tibor Navracsics" - powiedział.

Na Forum gościć ma także Ian Livingstone, jeden ze światowych pionierów interaktywnej rozrywki i dyrektor kreatywny firmy Eidos, która produkuje gry komputerowe. To on stworzył i zaprojektował znaną grę Lara Croft: Tomb Raider.

W trakcie spotkania w Krynicy odbędzie się 6 sesji plenarnych i ponad 100 paneli dyskusyjnych, realizowanych w dwunastu ścieżkach tematycznych: makroekonomia, biznes i zarządzanie, Forum Energetyczne, innowacje i zrównoważony rozwój, ochrona zdrowia, polityka międzynarodowa, Forum NGO i społeczeństwo, Unia Europejska i jej sąsiedzi, państwo i reformy, nowa gospodarka.

Obradom będzie towarzyszyło odbywające się równocześnie w Muszynie - miejscowości położonej niedaleko Krynicy - Forum Regionów. To najważniejsze spotkanie przedstawicieli władz regionalnych z krajów Europy z przedstawicielami administracji publicznej i Unii Europejskiej. Jest to miejsce spotkań samorządowców z biznesem, organizacjami samorządowymi i pozarządowymi, przedstawicielami ministerstw i agend rządowych.