Do dalszych negocjacji zakwalifikowano też Netię i GTS Poland, które mogą wejść do gry, kiedy minie termin wyłączności dla konsorcjum z Hawe. "Konsorcjum Hawe SA i IT Polpager otrzymało ograniczoną czasowo wyłączność na negocjacje.

W przypadku upływu okresu wyłączności, rozpoczęte zostaną równoległe rozmowy także z pozostałymi wybranymi oferentami, tj. spółkami GTS i Netia" - czytamy w komunikacie. Według informacji medialnych, wartość oferty Hawe i IT Polpager mogła wynieść ok. 600 mln zł. Pozostali konkurenci, czyli Netia, GTS i Exatel mieli złożyć oferty na poziomie 400 mln zł. "Negocjacje rozpoczną się w najbliższych dniach.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, zakładamy sfinalizowanie transakcji do końca tego roku" - powiedziała członek zarządu PKP Maria Wasiak, cytowana w komunikacie.

TK Telekom zarządza siecią teleinformatyczną liczącą blisko 30 000 km, łączącą ponad 300 miejscowości oraz setki instytucji, przedsiębiorstw i domów. Zysk netto spółki w 2011 r. wyniósł 11,3 mln zł, a EBITDA 73,9 mln zł. Spółka wchodzi w skład Grupy PKP.