Porsche Holding zakupi 100 proc. udziałów Magro International od dotychczasowego właściciela spółki Kulczyk Pon Investment.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że nie doprowadzi to do istotnego ograniczenia konkurencji.

Porsche Holding należy do działającej w branży motoryzacyjnej grupy kapitałowej Volkswagen, która jest właścicielem marek: Porsche, Audi, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, SEAT i Scania. W Polsce Grupa Volkswagen posiada 31 spółek zależnych, które działają m.in. w zakresie sprzedaży detalicznej samochodów osobowych oraz lekkich samochodów dostawczych - poinformował UOKiK w komunikacie.

Spółka Magro International z Rybnika to niezależny dystrybutor detaliczny produktów marki Volkswagen. Prowadzi m.in. sprzedaż samochodów osobowych i furgonetek.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Pod koniec grudnia 2011 r. Komisja Europejska zezwoliła na przejęcie przez koncern Volkswagen spółek KPI Polska i Skoda Auto Polska, które zajmują się w Polsce importem i dystrybucją aut Volkswagena. KPI Polska była wcześniej kontrolowana przez Jana Kulczyka.