Firma Amber Gold – właściciel OLT Express, miała w ostatnich dniach problemy z wypłatami pieniędzy klientom, którzy zainwestowali za jej pośrednictwem w wysokooprocentowane lokaty w złoto. Ale władze linii lotniczych specjalnie się tym nie martwią.
Jarosław Frankowski z kierownictwa OLT Express przyznaje, że obserwuje to, co dzieje się wokół Amber Gold, ale zapewnia, że kierownictwo linii ma przygotowany scenariusz działania na wypadek problemów z finansowaniem ze strony Amber Gold. Podkreśla, że w takiej sytuacji firma będzie w stanie finansować działalność z bieżących przychodów, choć będą musiały zawiesić plany dalszego rozwoju. Obecnie OLT Express dysponuje flotą blisko 40 samolotów.
Amber Gold w piątek złożył pozew przeciwko Komisji Nadzoru Finansowego. Według niej nadzór nad jej działaniami – chodzi głównie o utrzymywanie firmy na liście tzw. ostrzeżeń publicznych – w istotny sposób wpływa na jej dobre imię i wiarygodność. W ramach pozwu domaga się przeprosin od KNF oraz usunięcia ze strony internetowej i archiwum ostrzeżeń przed powierzaniem środków Amber Gold.