Produkcja opon ruszy w październiku 2013 roku w mieście Kaługa, położonym na południowy zachód od Moskwy. Budowa zakładu światowego koncernu oponiarskiego została rozpoczęta w 2011 roku. Szacuje się, że do 2016 roku produkcja przedsiębiorstwa wyniesie 4 mln opon osobowych rocznie, zaś inwestycja pochłonie 240 mln euro.

W przyszłości inwestor chce poszerzyć działalność. Awtostat, powołując się na wypowiedź Gieorgija Rotowa, dyrektora generalnego Continental Kaluga podał, że w 2015 roku koncern planuje uruchomienie drugiej linii produkcyjnej o podobnej mocy przerobowej. Ta inwestycja ma pochłonąć około 200 mln euro. Produkcja będzie dostępna pod marką Continental, Matador i Gislaved.

Powierzchnia działki, na której Continental buduje swój zakład, wynosi 60 hektarów. W przyszłości inwestor planuje poszerzyć asortyment, produkując opony dla samochodów ciężarowych. Rosyjski zakład będzie wypuszczał około 2 mln tego typu opon rocznie.

Obecnie Continental współpracuje z rosyjskim zakładem NZSZ CMK z Niżniekamska, należącym do koncernu paliwowego Tatnieft. Fabryka produkuje opony na zamówienie inwestora. Po uruchomieniu własnej produkcji Continental nie zamierza rezygnować z tej współpracy.

Ponadto spółka planuje uruchomić zakład zajmujący się produkcją węży hydraulicznych do samochodów, który będzie sąsiadował z nowym przedsiębiorstwem w Kałudze. Budowa ma się rozpocząć na przełomie sierpnia i września 2013 roku. Szacuje się, że kolejna inwestycja wyniesie ponad 10 mln euro. Wśród odbiorców tej produkcji będzie m.in. Renault, który już złożył pierwsze zamówienie. Gieorgij Rotow na łamach dziennika Wiedomosti podsumowuje, że będzie to trzecie przedsiębiorstwo światowego koncernu w Rosji - pierwsze powstaje w Kałudze, zaś drugie znajduje się w Tatarstanie, republice wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej.