Bogaci się bogacą, biedni są coraz biedniejsi

autor: Beata Tomaszkiewicz, Patrycja Otto21.06.2012, 06:22; Aktualizacja: 21.06.2012, 16:04
Liczba osób zamożnych i bogatych wzrosła w ubiegłym roku o 30 tys. do ponad 650 tys. – wynika z danych KPMG

Liczba osób zamożnych i bogatych wzrosła w ubiegłym roku o 30 tys. do ponad 650 tys. – wynika z danych KPMGźródło: ShutterStock

Wzrosła liczba osób zamożnych, zwiększyła się także liczba skrajnie ubogich. To dobrze znany mechanizm. Spowolnienie gospodarcze powoduje, że przybywa zarówno bogaczy, jak i biedaków, kosztem klasy średniej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (25)

  • Antygej (nie mylić z antygenem)(2012-06-21 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś mi wyjaśni dlaczego tak jest, że homoseksualiści SĄ WYŁĄCZNIE ZAMOŻNI ALBO BOGACI?

    Odpowiedz
  • Zadowolony Polak(2012-06-21 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    Masakra. Smutno się robi od tych waszych pełnych frustracji i malkontenctwa opinii. Zamiast narzekać, biadolić i szukać winnych proponuje przestać pisać na forach pierdoły i zająć się pracą. Żaden gej, bogacz-złodziej, żadna masońska żydokomuna , ani nawet samo zło wcielone - obecny premier, nie są winni waszej złej sytuacji. Wszyscy mamy wpływ na nasze życie, więc proponuje się za nie wziąć a nie purkać od rana do nocy jak to mi źle i jak to mi wszyscy robią krzywdę.

    Odpowiedz
  • ela(2012-06-25 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Do 12. Wszyscy mamy wpływ na nasze życie. Zgadzam się ,tylko,że nie wszyscy mamy wpływ na nasze zarobki. Co z tego ,że uczciwie harujemy po kilkanaście godzin dziennie ? Nasze płace nie rosną ,a dlaczego? ,bo prezesi firm chcą coraz więcej dla siebie.Przepaśc w płacach jest olbrzymia i co? Nic tylko się cieszyc.

    Odpowiedz
  • slawo(2012-06-24 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    tak naprawde to nikt rety nie dozyje bo jak tak dalej pujdzie to szpitale pozamykajo

    Odpowiedz
  • krzys(2012-06-24 16:31) Zgłoś naruszenie 00

    no coz, widac to chociazby przy kredytach hipotecznych, ten co ma w kieszeni mniej nie moze liczyc na najtanszy kredyt. Sam sie o tym przekonalem. W koncu zaciagnalem pozyczke hipoteczna w Getin. Choc uwazam ze takich bankow powinno byc wiecej

    Odpowiedz
  • aaa(2012-06-22 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    I Chuck ma być !!!

    Odpowiedz
  • Tim(2012-06-22 07:34) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję 35 lat a moja pensja zamiast rosnąć wraz z ilością lat pracy maleje zarabiaam najniąsze wynagrodzenie plus 20 lat stażowego jakmogę mieć godną emerytue skoro pańsdtwo stale obniża mój pułap dochodowy? Moje dzieci są za granica pracują na dobrobyt innego państwa bo tu nie był dla nich pracy ewentualnie umowa śmieciowa (czasowa ) która nie pozwala na utrzymanie siebie a co dopiero rodziny ,brak perspektyw, ciągłości zatrydnienia ,pewności jutra więc kto będzie pracował na moją emeryture .A może nie dożyje emerytury bo nie stać mnie na leczenie a dostęp do lekarza (na wiyte do specjalisty czeka sie od 3 miesiecy do pól roku) a na prywatne leczenie mnie nie stać .jeszce pare pdwyżek mieszkańprądu i reszty cen -zasilamy szeregi bezdomnych . to wszystko czego sie dorobiliśmy pracując 35 lat zabrało mi moje wlasne państwo Jak tu być patryiotą TIM

    Odpowiedz
  • jurek(2012-06-22 00:02) Zgłoś naruszenie 00

    Wśród biedaków są też w znacznej ilości okradzeni z majątku przez prokuratorów i sędziów, dla których sprawiedliwość to biznes. I to nie jest mała grupa.

    Odpowiedz
  • Seer(2012-06-21 23:24) Zgłoś naruszenie 00

    Żeby POlakom żyło się lepiej!

    Odpowiedz
  • emeryt(2012-06-21 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    Przez tego rudego lisa ,farbowańca ja tez zbiedniałem ,waloryzacja kwotowa mnie okradła a dała posłom i senatorom po 500 zł. -hańba !!!

    Odpowiedz
  • zły(2012-06-21 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    czyli cud kapitalizmu sie spełnia!

    Odpowiedz
  • realista(2012-06-21 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Zaprzestać wreszcie finansowania kościoła katolickiego w Polsce,a wszystkim Polakom będzie się żyło znacznie lepiej.

    Odpowiedz
  • hm(2012-06-21 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Do MICHAŁA- twoja wiedza o poglębiającej się biedzie , rozwalaniu gospodarki, działalności gospodarczej jest niewielka .Nie należę do grup społecznych wymienionych, ale ,,spowolnienie,, to krok od biedy, a czujemy już ten zły oddech na własnych plecach.Jak zlikwidujemy, to ten oddech poczują ci, którzy żyja i marnotrawią nasze podatki dla własnej pychy i zuchwalstwa.Pożyjemy , zobaczymy.

    Odpowiedz
  • MT(2012-06-21 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    Do Oli- 10. Uważaj żebyś nie wyszła na tym oszczędzaniu tak jak my, którzy zakładaliśmy książeczki mieszkaniowe dla siebie i dzieci, a przyszedł pan Balcerowicz i po oszczędnościach.

    Odpowiedz
  • ola(2012-06-21 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ja biedna nie mam zamiaru być na starość dlatego coraz cześciej zastanawiam się nad rozpoczęciem oszczędzania na jakiś funduszach. Pytanie tylko które wybrać, zęby wyjść na tym jak najlepiej?

    Odpowiedz
  • Do Oli /10/ - zalecam dużo rozwagii(2012-06-21 13:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ja wpłaciłem jesienią 2007r. /na górce/ w fundusze, bo był wielki krzyk zarabiania - całe swoje oszczędności życiowe.
    Dziś mam 60% wpłaconych pieniędzy.

    Odpowiedz
  • emeryt(2012-06-21 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Polandia najwredniejszy kraik świata z durnymi kacykami !!!

    Odpowiedz
  • Henryk(2012-06-21 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    To dobrze znany mechanizm ustroju kapitalistycznego. Dobrze, że chociaż mamy niekryzysową gospodarkę kapitalistyczną.

    Odpowiedz
  • ela(2012-06-21 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Do 3. Wśród najbiedniejszych są też wykorzystywani przez pracodawców pracownicy,którzy za swoją uczciwą ,ciężką pracę dostają pieniądze z których nie da się przeżyc.

    Odpowiedz
  • Wśród najbiedniejszych są też;(2012-06-21 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    - alkoholicy - co nie pozwalają ludziom spokojnie żyć;
    - narkomani - kicające łazęgi;
    - "urodzeni w niedzielę" - lenie i śmierdzące nieroby, których mieszkania porastają brudem;
    - "funkcjonariusze nowego zawodu" - życie na zasiłku.
    Tą całą wyżej wymienioną PATOLOGIĘ, należy załadować na transport i wywieżć w Bieszczady, w celu zbierania chrustu, oczyszczania lasów i wietrzenia pustych mózgownic, oraz stosować im warsztaty terapeutyczne.

    Odpowiedz