O przeszło jedną piątą wzrosły straty Euro Disneya z powodu wyższych wynagrodzeń dla pracowników oraz kosztów modernizacji obiektów przed przypadającą w tym roku 20 rocznicą powstania disneyowskiego parku rozrywki na starym kontynencie.

W pierwszej połowie roku finansowego firmy straty podskoczyły do 120,9 mln euro w porównaniu ze stratą netto w wysokości 99,5 mln euro za ten sam okres przed rokiem – relacjonuje serwis BBC.

W Disneylandzie w Paryżu spadła także liczba gości, ale zwiedzający wydali na miejscu znacznie więcej pieniędzy, co pozwoliło na zwiększenie przychodów o 1 proc. W minionym sezonie szczególnie nie dopisali turyści z Wielkiej Brytanii i Włoch.

Spółka Euro Disney stwierdziła, że wpływ na frekwencję miało “niekorzystne otoczenie ekonomiczne”, ale wskazała, że obchody 20. rocznicy, które rozpoczęły się 1 kwietnia, stanowią istotny impuls do wzrostu.

Drugie półrocze jest zwyczajowo znacznie ważniejsze dla przychodów, gdyż w tym terminie przypada szczyt sezonu turystycznego w Europie.